Canan Kaftancıoğlu'nun kardeşi gözaltına alındı

Canan Kaftancıoğlu'nun kardeşi gözaltına alındı

CHP İstanbul Şehir Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun kardeşi 'Hizmet Sebebiyle Güveni Makûsa Kullanmak' kabahatinden gözaltına alındı. Mevzuyla alakalı açıklama yapan Kaftancıoğlu, bireyin öz kardeşi…

Fatsa 1. Asliye Ceza Duruşması’nce, ’hizmet sebebiyle güveni makûsa kullanmak’ kabahatinden hakkında arama kaydı bulunan ve Ordu’da bir sağlık kurumunda idareyici olduğu tanımlanan C.Ş., Fethiye’de kaldığı konutta, polis ekiplerince gözaltına alındı.

İfadesinde, İstanbul CHP Şehir Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun kardeşi olduğunu söyleyen C.Ş., bugün Fethiye Adliyesi’ne sevk edilecek.

KAFTANCIOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Canan Kaftancıoğlu, mevzuyla alakalı sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Medyada yer alan C.Ş haberleri hakkında Abim Can Şahin'le karıştırılmaması ricasıyla Kendisinin biyolojik olarak kardeşim olduğu doğrudur ancak annesinin babasının ve ailesinin suratını yere düşürdüğü andan itibaren ve iyi hedefle kendisine uzanan elleri de görmezden gelmesi üzerine kendisiyle çok çok uzun senelerdir hiçbir iletişimimiz yoktur. Medyada geçen hadiseyle alakalı ise; ailesinin güvenini makûsa kullanmış birisi için, başkalarının güvenini makûsa kullanmamıştır diyememenin yeisini yaşıyorum. Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir kabahat varsa şayet kesinlikle cezasına sürükleyecektir, sürüklemelidir."