Caniler! Esenyurt'ta 'yol benim' vahşeti... Veteriner Arda Erdabak yoğun bakıma alındı

Caniler! Esenyurt'ta 'yol benim' vahşeti... Veteriner Arda Erdabak yoğun bakıma alındı

ÖDP’nin kurucusu ve daha önceki milletvekili Ufuk Uras’ın baytar yeğeni Arda Erdabak, hasta bir köpeğe dayanak etmek için muayenehanesine giderken trafikteki iki magandanın atağına uğradı. Öldüresiye…

İstanbul Esenyurt’ta oturan baytar Arda Erdabak 31, hasta bir köpeğe acil müdahalede bulunmak için dün saat 01.00’de arabasıyla Büyükçekmece’deki muayenehanesine doğru yola çıktı. Esenyurt’taki Süleyman Demirel Sokağı’nde, bir arabadaki iki şahısla yol verme münakaşasına girdi. Arda Erdabak’ın arabasının önünü kesen iki birey, Erdabak’ı alt indirerek öldüresiye hırpaladı. Baygınlık geçiren Arda Erdabak yoldan geçenler tarafından Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’ne kaldırıldı.

YATTIRILIYOR

Beyin kanaması geçirdiği tespit edilen Arda Erdabak yoğun bakıma alınarak yattırıldı. Arda Erdabak’ı ağır yaralayan Deniz G. ve Ahmetcan G. vasıta plakaları ve şahit ifadeleri üzerinden yapılan çalışmayla sabaha karşı evlerini tutuldu. Deniz G. ve Ahmetcan G., Emniyet’teki operasyonlarının ardından ‘isteyerek öldürmeye girişim’ yargılamasıyla adliyeye sevk edildi.
Caniler Esenyurtta yol benim vahşeti... Veteriner Arda Erdabak yoğun bakıma alındı
‘HAYATİ RİSKİ SÜRÜYOR’

ÖZGÜRLÜK ve Dayanışma Partisi’nin ÖDP kurucusu ve daha önceki milletvekili Ufuk Uras, yeğeni Arda Erdabak’ın sıhhat gidişatı hakkında şunları söyledi: “Beyin kanamasıyla hayati riski sürüyor. Karınca incitmez Arda, bir köpeğin canını kurtarmak isterken canından olmak üzere. Şu an yattırılıyor, beyinde kanama durduruldu ama ödem var. Burun kırılmış, dudak bölünmüş. Bu nasıl bir canilik böyle?”