Canlı Anlatım İzle: Türkiye İtalya maçı (Milli Takım sahada)

Canlı Anlatım İzle: Türkiye İtalya maçı (Milli Takım sahada)

A Ulusal Ekip, EURO 2020'nin açılış maçında İtalya ile kozlarını paylaşıyor. Haberimizden Türkiye-İtalya maçının canlı anlatımı ile beraber canlı maç skoru ve pozisyon özetlerini takip edebilirsiniz.…

A Ulusal Ekip ile İtalya, EURO 2020'nin açılış gayretinde karşı karşıya geliyor. Türkiye İtalya maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı izlenebiliyor? İşte karşılaşmanın canlı maç skoru ve tüm detayları...

İlk yarı bitti

Türkiye: 0

İtalya: 0

Goller:

İLK 11'LER

Türkiye: Uğurcan, Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, Kenan Karaman, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz

İtalya: Donnarumma, Spinazzola, Bonucci, Chiellini, Florenzi, Jorginho, Barella, Locatelli, Insigne, Berardi, Immobile

Canlı Anlatım İzle: Türkiye İtalya maçı Milli Takım sahada

KADRODA YER ALMAYANLAR

A Ulusal Ekip'da Abdülkadir Ömür, Rıdvan Yılmaz ve Kerem Aktürkoğlu, İtalya maçının kadrosunda yer almadı.

EURO 2020yi takip eden gazetecilerden Türkiye tahmini A Milli Takım gizli favoriEURO 2020'yi takip eden gazetecilerden Türkiye hipotezi! A Ulusal Ekip saklı gözde!

TÜRKİYE İTALYA MAÇI NE ZAMAN SAAT KAÇTA HANGİ KANALDA?

Saat 22.00'da başlayan çaba, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1 ekranlarından canlı izlenebiliyor.

GRUPTAN NASIL ÇIKARIZ?

EURO 2020’de ekipler, dörderli 6 gruba ayrıldı. Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayanlar ve en iyi üçüncü kontenjanından 4 takım, son 16 turuna yükselecek. Üzüntüye turları, tek maç üzerinden oynanacak.

   Bu gönderiyi Instagram'da gör

Spor Arena @sporarena'in paylaştığı bir gönderi

TEKNİK DİREKTÖR ŞENOL GÜNEŞ'DERİ AÇIKLAMALAR

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın EURO 2020 açılış maçında Cuma akşamı İtalya ile karşılaşacak A Ulusal Ekip'ın teknik direktörü Şenol Güneş, turnuvaya zaferle başlamak istediklerini söyledi.

Şenol Güneş, çevrim içi tertip edilen basın buluşmasına ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu ile beraber katıldı.

EURO 2020'nin bir sene gecikmeli başlayacağını anımsatarak laflarına başlayan Güneş, "Pandemi sebebiyle ara verilen organizasyona, küresel coşku içinde ilk adımı atacağız. Bu turnuvanın açılış maçında oynamak bizim için büyük mutluluk ve iftihar. Kazananı kaybedeni şimdiden tebrik ediyorum. İyi futbol oynamak istiyoruz. Atletik zafer, fair-play, ülke imajı bizim bırakılmaz unsurlarımız olacak. Avrupa'nın en iyi ekiplerinden biri olan İtalya ile başlayacağız. Her iki ekibin ayrı özellikleri var. Tüm futbolseverleri saygıyla selamlıyorum. En genç kadroyla turnuvaya katılan ekibimizin kendini göstereceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin ilk kere büyük bir turnuvanın açılışında yer alacağının altını çizen tecrübeli teknik adam, şöyle konuştu:
"Daha evvel Avrupa Şampiyonası'na katılan Burak Yılmaz, Ozan Tufan ve Hakan Çalhanoğlu dışında tüm oyuncularımız bu coşkuyu ilk kere yaşayacak. İtalya'ya Hollanda'da 2-1 kaybetmiştik. Rakibimize karşı hiç başarımız yok. İlk başarıyı tatmak bizim için iftihar verici olacak. Kendi yarıyılımda 1-1'lik hazırlık maçımız var. Roberto Mancini, Türkiye'yi iyi öğreniyor, Galatasaray'da çalıştı. Ekibinde de iyi oyuncuları olduğunu biliyoruz. Bu turnuvaya gözde ekip olarak gelmedik. Gözdeler arasında olmak maksadımızdır. Gruptan çıkalım evvel, allahın izniyle finali İtalya ile beraber oynarız. 2002 Dünya Kupası'na Brezilya ile başlamıştık. Orada kaybetmiştik ama yarı final oynadık. Allahın İzniyle finali İtalya ile oynarız ama evvel ilk maçımızı düşünüyoruz. Tüm ekiplere zafer dilerken, buraya herkes gibi biz de kazanmak için geldik. 26 oyuncumuz da Cuma akşamı maça hazır. Sevinçli maçlar oynamak ve izletmek istiyoruz. Hoş bir turnuva olsun."

Rakibi değerlendiren Şenol Güneş, "Maçın güçlükleri de kolaylıkları da var. Rakibin eforunu biliyoruz, kendimizi biliyoruz. Çok hünerli ve deneyimli oyuncuları da var. Donnaruma, Chiellini, Bonucci, Immobile, Insigne Hepsi iyi oyuncular. Kendi liglerinde oynayan oyuncuları daha fazla. Çok zaferliler, çok deneyimliler. İtalya'nın dünya futbolundaki yerini biliyoruz. Bir Dünya Kupası'na katılamadığı için yer yerinden oynayan bir futbol ülkesi. Futbol kültürü olan bir ülke. Ülke olarak birbirimize eşlikler var. Teknik, strateji ve fizik olarak Cuma akşamı maç üst seviyede olacak. Açılış maçındaki olayın da çok üzerine mübalağa eterek bir şeyler koymak istemiyorum. Oyuncularımın şahsiyetlerini sahada görmek istiyorum. Olağandışı bir şey istemiyorum. Rakiple kora kor oynamaya çalışacağız. Zaman zaman belki daha üstün olacaklar ama maç bittiği zaman işimizi yapmanın mutluluğunu yaşamak istiyoruz." biçiminde konuştu.

Açılış maçını tüm dünyanın izleyeceğini ve bunun ehemmiyetinin farkında olduklarını aktaran Güneş, şu görüşlerini aktardı:
"Benim için de oyuncular için de Türkiye için de ehemmiyeti var. Dünya futbolunun alakayla izleyeceği ve tesir yapabileceğimiz bir yarışma olacak. Atletik zaferi kovalarken fair-playi, ülke tanıtımını unutmayacağız. Böyle hoş bir oyunda alacağımız netice bizi mutlu eder. İtalya'da oynayan oyuncularımızın avantajları var. Bu ligde çalıştılar, idman yaptılar ama bu tek başına bir şey ifade etmez. Tüm oyuncularımız bu maça heyecanlı biçimde hazırlar. Yarışmanın ambiyansını hazmeden oyuncular öne çıkacaktır. Bazen çok şey beklediğimiz oyuncular altta kalabiliyor, kimileri ise en üst seviyeye çıkıyor. Temennim tüm oyuncuların en üst seviyede oynamaları. Ekip oyununun ehemmiyetli olacağını biliyoruz. İtalya ortaklaşa oynayan bir ekip. Bunun yanında özellikli oyuncuları var. Uzun zamandır kaybetmeyen bir ekip. Bu da onların ne kadar disiplinli olduklarını gösteriyor. Çok dikkatli olmalıyız, kendi özelliklerimizi göstermemiz soncu lehimize çevirir. Dikkatimizi bir an kaybettiğimizde rakibin üstün olacağı bir maç haline kazanç. Allahın İzniyle öyle bir gidişata düşmeyiz. Buraya kolay gelmedik, böyle büyük bir uğru da kaçırmak istemiyoruz. Turnuvanın ilk ve son maçı ehemmiyetlidir. İlk maçında da usta kalmak istiyoruz, son maçında da olmak isteriz. Olmasak da iz vazgeçmek isteriz. İki maçımız daha var. Her biçimde yarış devam edecek ama kazandığımız zaman grubun balanslarının değişeceğini düşünüyorum."

"Avrupa Şampiyonası'nda daha evvel sadece üç oyuncunuz yer aldı. Bu bir dezavantaj olabilir mi?” sualine Güneş, "Dünya Kupası'na gittiğimizde de Dünya Kupası'na hiç katılmayan oyuncularla gittik. Aldığımız neticelerle deneyimli oldular. Deneyim durarak olmuyor, çalışarak oluyor. Allahın İzniyle burada da öyle olacaktır. Şu anki duyguyu yaşadığımız bir yarıyıldı 2002. Burada da onu seziyorum. Küçük değişiklikler olsa dahi bir ekip ve aile olduğumuzu düşünüyorum. 'Bizim çocuklar.', 'Ortak hayal ve düşünce.' laflarını hep kulandım. Bu mevzuların üzerine gidebilirsek, çok büyük zaferler yaşayabiliriz diye düşünüyorum. Bunlar natürel ki sonraki işler. Oyuncularımızla hemen hemen her şeyi konuştuk, her şeyi işledik. Her oyuncumuz buna hazır. Veratti dışında noksanları yok gözüküyor. İdeal kadrolarını sahaya sürecekler, hoş ve sevinçli bir maç olmasını bekliyorum. İki futbol oynama tekniği olan ve sevinç verecek ekip birbirini zorlayacak. Gol hanesinin de fazla olmasını bekliyorum. Allahın İzniyle bunlar bizim kaleye değil, onların kalesine olur." cevabını verdi.

Şenol Güneş, Azerbaycan'daki maçlarla alakalı bir suali ise, "Azerbaycan'la alakalı şu an konuşmak çok doğru değil. Burada 4 kere ateşimize baktılar. Orada kaç kere bakarlar öğrenmiyorum. Burada dış sahaya geldiğimiz hissini yaşıyoruz.

Azerbaycan'a da gelen ekiplerin dış sahaya geldiği hissini yaşayacağını düşünüyorum. Futbolun sevinci gol atmaktır. İtalya da bu mevzuda deneyimi olan bir ekip. Onların balansını bozup, gol atabilirsek, o bize artı değer katar. Bu tip ekiplere karşı tek güzergahlı oynamak doğru değil. Lafın bittiği yerdeyiz, bugüne kadar hayal ettiklerimizi hakikate dönüştürmek için Cuma akşamı başlayacağız. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Hoş bir açılış olsun. Gruptan çıkmak öncelikli maksadımızdır. Cuma akşamı alacağımız puan veyahut puanlar da buna katkı yapar." şeklini cevapladı.

HAKAN ÇALHANOĞLU: "ALLAHIN İZNİYLE PUANLA AYRILIRIZ"

Ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu, İtalya maçının kendisi için çok daha değişik bir karşılaşma olacağını söyledi.

Çalhanoğlu, İtalya maçına hazır olduklarını belirterek, "Cuma akşamı bizim için özel bir maç, benim için ayrıca özel bir maç olacak. İtalya'da olduğumuz ve ekip dostlarıma karşı oynayacağım için çok mutluyum. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum. Buraya kadar geldik, bugünü bekledik, Cuma akşamı allahın izniyle sahaya çıkıp en iyi biçimde ülkemizi temsil edeceğiz. Allahın İzniyle puanla ayrılırız." ifadelerini kullandı.

İtalya'yı iyi tahlil ettiklerini aktaran ay-yıldızlı oyuncu, "Onların nitelikli oyuncuları ve öğretmenleri olduğunu biliyoruz ama biz de bugünü bekledik. Biz buralara kolay gelmedik, ekip halinde geldik. İki ekibin de nitelikli oyuncuları var. Hoş bir maç olacak. Allahın İzniyle Cuma akşamı kazanırız. Puan hakkında konuşmak istemiyorum, günden güne bakarak turu geçmek istiyoruz. Cuma akşamı ekip olarak sahaya çıkacağız, allahın izniyle fertsel niteliğimizi ortaya koyup kazanırız.” biçiminde konuştu.

Hakan, "Mancini basın buluşmasında, 'Finalde de Türkiye ile oynayabiliriz.' dedi. Sen bu açıklamayla alakalı ne söylersin?” sualine, "Hoş demiş. Allahın İzniyle öyle olur. Finalde yeniden karşılaşırsak iki ülke için de çok hoş olur. İtalyan ekibine saygı dinliyoruz, onları kalitesini öğreniyoruz. Bizim de kendimiz var. Cuma akşamı kendi oyunumuzu oynadığımız zaman, korkmadan oynadığımız zaman, hoş şeyler yapabiliriz. Allahın İzniyle Cuma akşamı puan alarak buradan ayrılırız." cevabını verdi.

Hakan Çalhanoğlu, Milan'daki geleceği hakkındaki suali ise, "Maldini ile üç gün evvel konuştum, beni aramıştı. Milan'la alakalı konuştuk ve şu an Türk Ulusal Takımı'na odaklanmak istediğimi söyledim." şeklini cevapladı.

Canlı Anlatım İzle: Türkiye İtalya maçı Milli Takım sahada

Misli.com'dan yeni abonelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan, hemen katıl...