Canlı Anlatım İzle | Türkiye Moldova maçı

Canlı Anlatım İzle | Türkiye Moldova maçı

A Ulusal Ekip, EURO 2020 evveli son hazırlık maçında Moldova ile kozlarını paylaşıyor. Haberimizde Türkiye Moldova maçının canlı anlatımı ile beraber canlı maç skoru ve pozisyon özetlerini takip…

A Mili Ekip ile Moldova, EURO 2020 hazırlıkları kapsamında karşı karşıya geliyor.

İlk yarı bitti

Türkiye: 0

Moldova: 0

Goller

İLK 11'LER

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Merih, Çağlar, Umut; Okay, Yusuf Yazıcı, Ozan, Hakan Çalhanoğlu, Kenan Karaman, Burak Yılmaz

Moldova: Celeadnic, Jardan, Posmac, Potirniche, Arhirii, Antoniuc, Rata, Anton, Spataru, Platica, Damaşcan

Türkiye Moldova maçı ile EURO 2020 evveli son hazırlıklar bitirilecek. Daha evvel 11 defa karşılaştığı rakibi ile 12'nci gayretine çıkacak olan Türkiye, ekip içi son gidişatı gözden geçirecek. 

TÜRKİYE MOLDOVA MAÇI NE ZAMAN SAAT KAÇTA HANGİ KANALDA?

Hazırlık çabası kapsamında oynanan Türkiye Moldova maçı, saat 20.00'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Spor ekranlarına geliyor..

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın EURO 2020 hazırlıkları kapsamında perşembe gecesi Moldova ile Almanya'da özel maçta karşı karşıya gelecek A Ulusal Ekip'ın teknik direktörü Şenol Güneş, şampiyona evvelinde ekipteki son gidişatı görmeleri açısından bu karşılaşmaya ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Şenol Güneş, perşembe gecesi Moldova ile oynanacak hazırlık maçı evvelinde ulusal ekibin kamp yaptığı otelde tertip edilen basın buluşmasına, ay-yıldızlı futbolcu Yusuf Yazıcı ile katıldı.

UEFA tarafından kendileri için tanımlanan Almanya'nın Harsewinkel kasabasındaki kuruluşta Roma'daki İtalya maçına kadar hazırlanacaklarını andırdıran Güneş, "İtalya maçından sonra Azerbaycan'a gideceğiz. Sonra gruptan çıkınca buraya geleceğiz. Çalışma etrafı açısından uygun bir yer. Ekibi karşılayanlar vardı, hepsine teşekkür ediyorum. Forma, imza istiyorlar buna ne yazık ki izin veremiyoruz. perşembe gecesi hazırlık maçı, arttan üst üste yoğun tempoda çalışmalarla ilk karşılaşmamıza hazırlanacağız. Destek olan herkese teşekkür ediyorum ama pandemi sebebiyle beğendiklerimizden, onları neşelendirmek için azıcık mesafeli olmak zorundayız. O sinerji bize yansıyor. Bunlar hoş şeyler, pozitif ve güvenli bir hava var, bunların üzerine çok şey koymamız gerekiyor. Hayat hep güneşli geçmiyor, perşembe gecesidan itibaren yağmur var, bu değişkenliğe de hazır olmalıyız. Yarışmalar da acı sürükleyerek geçecek ama sonunda mutlu olmak için buradayız." ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam, Moldova maçını kazanmak istediklerini belirterek, "Daha evvel ekibin verdiği pozitif işaretler var. Azerbaycan maçında, Gine maçında kimin yanılgı yaptığını değil, yapılan yanılgının ne olduğunu konuşuyoruz. İtalya maçına çıkınca en üst seviyedeki en iyi ekiple oynayacağız. Gine maçını kazanamadık, kazanmak için daha iyi oynamamız gerekiyordu, perşembe gecesi kazanmak istiyoruz. Rakibimize saygı dinliyorum, Moldova yine bir kadro kuruyor. Bordin, İtalyan bir öğretmen geldi, reyin sisteminde farklılık yaptılar, rakibin eforuna bakmadan kendi oyunumuzu oynayacağız. perşembe gecesi oyuncuların son vaziyetini göreceğiz, 8 gün daha buradayız, ondan sonra karar vereceğiz." biçiminde konuştu.

Şenol Güneş, kadroyu çok zorlanarak 30 bireyden 26'ya düşürdüklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Dört arkadaşımıza vazgeçtik, vazgeçmek zorundaydık, onlara UEFA izin vermiyor. Onlar çok bedelli, iyi de çalışıyorlar. Mahmut'un azıcık kasvetleri vardı, Efecan, Halil ve Gökhan'dan hoşnuttum, birini seçecektik. Onlar da teşekkür ettiler, akşam azıcık zorlandık. Şimdi 26 oyuncuyla buradayız, perşembe gecesiki maçtan sonra genel vaziyetimizi bir daha göreceğiz. İdman yetersizi olan dostlarımızı, belki daha evvel oynamayan oyuncuları perşembe gecesi kullanacağım. Diğer iki maçta kullandığım, performansı henüz istediğimiz seviyede olmayan dostları belki orada kullanırız, değilse daha sonraki maçlar için kullanırız. Herkes aynı konumda hazır değil, bunları düşünüyoruz. Hedefimizi öğreniyorsunuz, girdiğimiz yol, gideceğimiz yol, merdivenin ilk basamağı İtalya maçıyla başlayacak, daha üst seviyeye çıkmamız gerek, çıkacak eforumuz var."

Güneş, Beşiktaş'la bu kamp yerinde çalıştıklarının ve sezonu şampiyon olarak bitirdiklerinin anımsatılması üzerine ise "Beşiktaş'la ilk geldiğimde bu kamp yerini sevmiştim. Çok tempolu, süratli başlamıştık. O idmanları burada da görmek istiyorum. İyi bir ekip, kaleci Tolga, Beck, Rhodolfo, Tosic, Ersan, İsmail savunmada çok iyi bir kadro vardı diyorlar da hoşlanmadıkları oyuncular diyelim. Oyuncu ehemmiyetli ama hazır olmak daha ehemmiyetli. Nostalji oldu. İyi başladık, iyi netice aldık, ben de öyle bekliyorum. Umarım burada tekerrür iyi başlayıp beklediğimiz neticeyi alırız. Burası iyi, ambiyansı iyi, her şey hoş, bazen bu gidişattan korkuyorum. Turnuvanın sonundan çok başlangıcı benim için ehemmiyetli. Gruptan çıkabilmek, hedef odur. Gruptan çıktıktan sonra nasıl çıktığın ehemmiyetli değil. Yeniden üzüntüye oynayacağız, kim olacağı belirli değil. İtalya'ya karşı iyi reyin bekliyorum, allahın izniyle hayal kırıklığına uğramayız. Üç olasılıklı bir maç oynamak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Şenol Güneş, "Güç maçlarda ekip iyi oynuyor. Oranla kolay maçlarda ise zorlanıyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?" sualine, "İtalya maçı turnuva maçı olduğu ve sahasında oynadığı için daha değişik konumda olur. Gine değil de Fransa ile oynasaydık oyuncu psikolojik olarak bir tık üstte oynuyor. Avrupa Şampiyonası'nda her maç ehemmiyetli, perşembe gecesiki maçta o ciddiyeti görmek istiyorum. Ekipte farklılıklar var, hazır değil ama biz de onları görmek zorundayız. Büyük ekiplere karşı iyi oynayıp kendimizi o gizeme içine sokmak istiyoruz. Gine maçında başka meselelerimiz vardı, onu gördük. perşembe gecesi bunların olmamasını bekliyorum. Bugün oyunculara dosyalar verdik, artık İtalya maçına döndük, birinci dersimiz İtalya. Galler ve İsviçre'yi sonraya vazgeçeceğiz." cevabını verdi.

YUSUF YAZICI: "AÇILIŞ MAÇINDA VARIZ, UMARIM FİNALDE DE OLURUZ"

Antalya'da çok hoş bir kamp yarıyılı geçirdiklerini belirten Yusuf Yazıcı, "Çok yoğun bir sezondan çıkmıştık, faal olarak dinlendiğimiz, dostlarımızla daha çok kaynaştığımız bir kamp yarıyılı oldu. Öğretmenimize ve takımımıza çok teşekkür ediyorum. Ailelerimizle kampta olma fırsatı verdiler. Uzun zamandır ailemizi görmemiştik, öğretmenimizin sayesinde ailemizle kamp yarıyılı geçirdik. perşembe gecesi son hazırlık maçını oynayacağız ve Almanya'da hem idman hem de konsantrasyonumuzu en üst seviyeye çıkartıp şampiyonaya hazır olacağız." ifadelerini kullandı.

Yusuf, İtalya karşılaşması hakkında ise "Bu tip turnuvalarda ilk maçlar hep uslarda kalır, ikincisi final maçları. Açılış maçında varız, umarım finalde de oluruz." yorumunda bulundu.

Ulusal ekibin kendileri için çok özel olduğunu ve değişik duygular yaşadıklarını aktaran Yusuf, "Şampiyonluk yaşadık, bu bize ayrı ayrı mutluluk yaşattı. Burası çok değişik bir yer, ulusal ekip. Burada insan bu tişörtü dahi giydiğinde çok değişik duygular içinde oluyor. Ben bunu çok değişik seziyorum. Sahaya çıkınca arkamızda tek vicdan olan bir ülkeyi sezmek çok değişik bir duygu. Onun için çok mutluyum." biçiminde konuştu.

Fransa'da fiziki olarak büyüdüğünü kaydeden Yusuf, günde 7-8 saati bulan çalışmalar yaptıklarını, fiziksel ve zekâsal gelişiminin sahaya öz güven olarak yansıdığını belirtti.

Canlı Anlatım İzle | Türkiye Moldova maçı

Hemen Misli.com'a abone ol, iddaa coşkusunu Misli.com'da yaşa...