Canlı Anlatım: Macaristan Fransa (EURO 2020 maçı)

Canlı Anlatım: Macaristan Fransa (EURO 2020 maçı)

Macaristan ile Fransa, EURO 2020 F Grubu'ndaki ikinci hafta maçında karşı karşıya geliyor. Haberimizden Macaristan Fransa maçının canlı anlatımı ile beraber canlı maç skorunu ve pozisyon özetlerini…

EURO 2020 F Grubu'nda Macaristan ile Fransa kozlarını paylaşıyor.

İlk yarı oynanıyor

Macaristan: 0

Fransa: 0

Goller:

Rakibiyle Macaristan'da oynadığı sekiz maçın yalnızca birini kazanan Fransa, tek zaferini Mart 1990'da 3-1'lik skorla aldı. İlk grup maçında Portekiz'e 3-0 yenilen Macaristan'ın, ilk iki karşılaşmadan hezimetle dağıldığı son büyük turnuva 1978 Dünya Kupası. Oynadığı son beş resmi maçı gol yemeden kazanan Fransa, Haziran 2016'dan bu yana üst üste altı başarı alamıyor. İlk grup maçlarında Fransa'dan daha az şut sürükleyen iki ekip Finlandiya ve Türkiye; Horozlar'dan daha düşük gol temennisinde kalan iki takım Macaristan ve Rusya.

2021 takvim yılında resmi maçlarda Fransa'dan daha fazla gole kapama yapan tek ekip İtalya. Horozlar'ın üst üste altı gole kapama yaptığı son seri Mart-Eylül 2007 arasında Raymond Domenech idaresinde geldi. Adam Nagy, Macaristan Ulusal Ekibi formasını 50 defa giyen 45'inci oyuncu olmak için Fransa karşısına çıkıyor. Macaristan'ın Euro 2020 kadrosunda yer alan adlar arasında Nagy'den daha fazla ulusal olan tek oyuncu Adam Szalai. Fransa forveti Karim Benzema, 1980'den bu yana tertip edilen Avrupa Şampiyonalarında gol atamayan oyuncular arasında Andres Iniesta ve Clarence Seedorf'un ardından en fazla şut sürükleyen ad konumunda.

MACARİSTAN FRANSA EURO 2020 MAÇI SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Macaristan Fransa EURO 2020 maçı ile iki ekip karşı karşıya geldi.. Saat 16:00'da başlayan çaba Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1 ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 4K kanallarından canlı olarak yayınlanıyor.