CANLI | Hatay ve Hatayspor yeni stadına kavuşuyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar...

CANLI | Hatay ve Hatayspor yeni stadına kavuşuyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar...

Atakaş Hatayspor'un iç saha maçlarını oynayacağı 25 bin seyirci kapasiteli yeni stadyumu açılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan stadyumun açılış göreninde ehemmiyetli iletiler verdi.

Spor Toto Süper Lig takımı Atakaş Hatayspor'un iç saha maçlarını oynayacağı 26 bin 600 seyirci kapasiteli yeni stadyumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katıldığı merasimle açılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay'daki açılış merasiminde yaptığı açıklamalar şu biçimde:

Sizlerle uzun bir aradan sonra buluştuğumuz bu anlamlı günde en kalbi duygularımla selamlıyorum. Akdeniz'in incisi, tarihin, kültürün şehri Hatay'ın her bir ilçesindeki, semtindeki kardeşlerime selam ve sevgilerimi yolluyorum. Kardeşlerim, bugün gördüğünüz gibi bir hayli açılışları yapacağız. Başta Hatay Şehir Stadyumu'mız olmak üzere barajlarla, bir hayli spor kuruluşlarıyla allahın izniyle Hatayımızı çok değişik bir hale getirmenin adımlarını atıyoruz. Ben bu arada Türkmeni, Kürdü, Arabıyla Hatayımızın müsamaha atmosferi içerisinde bulunduğu için sizleri bu anlamda da selamlıyorum.

"BİR OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ, KARDEŞ OLACAĞIZ!

Hep şunu söyledik. Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep beraber Türkiye olacağız, dedik. Bu kardeşliğimiz hamdolsun bizi bugünlere getirdi. Önümüzde daha iyi günler var. Bunu sizlerle asıllaştıracağız. Ben sizlere inanıyorum. 2023'e hazır mıyız? 2023 allahın izniyle Hatay'da bir başkalaşım, bir mutasyon seneyi olacak mı? Sizin bu bağırışlarınız bunu gösteriyor.

"ÇAKILI ÇİVİ YOK..."

Kazançken yeniden gördüm, çakılı bir çivi yok. Vazgeçtiğimiz gibi kalmış Hatay. İşte arkamda 26 bin 600 birey kapasiteli Hatay Şehir Stadyumu. Biz yapıtlarımızla konuşuyoruz. Onlar ise söz ederler. Unutmayın, eşek can verir kalır semeri, insan can verir kalır yapıtı. Biz yapıtlarımızla konuşuyoruz. Burada da Hatay Kapalı Spor Salonu var. Kısa zamanda allahın izniyle onu da tamamlayacağız. Hatay'ın gençliğine ne layıksa onu yapacağız.

"SU SIKINTISINI ÇÖZME NOKTASINA GELİYORUZ"

Bir şey sorayım; şu havalimanını kim yaptı? Havalimanından buraya kadar tam yolları kim yaptı? Ötekilerinin burada yaptığı yolları var mı? Bizim işimiz eforumuz bu. Amik Ovası kesintisiz taşkınlar altındaydı. Elhamdulillah bunu da kurtardık. Allahın İzniyle yeni barajlarla, kapalı su dağıtım sistemleriyle birlikte su kasvetini de tamamıyla çözme noktasına geliyoruz.

"STADYUMUMUZUN ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

Unutmayın! Bu ülkede Hatay nasıl ki işgalin acısını, serbestliğin tadını, vatan hasretinin ne demek olduğunu çok iyi öğrenir. Biz de bunu çok iyi bilen Hatay'a hizmet faktörün ne demek olduğunu çok iyi öğreniriz. Yapacağımız çok şey var. Önünde bulunduğumuz Hatay Stadyumu değişik stadyumlarımızdan biri oldu. 26 bin 600 seyirci kapasitesiyle TOKİ tarafından inşa edilen stadyumumuzun Hataysporumuzun heyecanıyla şenleneceğine inanıyorum. Stadyumumuzun şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

STADYUMUN KAPASİTESİ KAÇ BİREY?

Atakaş Hatayspor'un iç saha maçlarına konut sahipliği yapacak 26 bin 600 kapasiteye sahip. 24 adet loca da bulunuyor. Tabanı natürel çim olacak yeni stadyum bin 500 vasıtalık otopark alanına da sahip olacak.

STADYUMUN MALİYETİ NE KADAR?

25 bin şahsiyet stadyum, 142 milyon 900 bin liraya mülk oldu. Yalnızca futbol değil basketbol, voleybol ve tenis başta olmak üzere her dala hizmet etmesi tasarlanıyor.