Canlı: Türkiye - Gine maçı

Canlı: Türkiye - Gine maçı

EURO 2020 gayretleri öncesinde A Ulusal Futbol Ekibi, Gine ile hazırlık maçında karşılaşıyor. Gayreti anbean haberimizden takip edebilirsiniz.

A Ulusal Futbol Ekibimiz, EURO 2020 öncesi hazırlık maçında Gine ile karşı karşıya geliyor.

Maçta ilk yarı sonucu:

Türkiye: 0

Gine: 0

İLK 11'LER

Türkiye: Mert Günok, Mert Müldür, Kaan Ayhan, Ozan Kabak, Rıdvan Yılmaz, Dorukhan, Mahmut, Abdülkadir, Cengiz Ünder, İrfan Can, Enes Ünal

Gine: Keita, Mohamed Ali Camara, Sow, Pogba, Konate, Mamadou, Sylla, Cisse, Conte, Barry, Jose Kante

TÜRKİYE GİNE MAÇI NE ZAMAN SAAT KAÇTA HANGİ KANALDA?

Hazırlık gayretleri kapsamında Türkiye, Gine'yi konuk ediyor. Saat 20.00'de başlayan çaba, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Spor ekranlarından canlı izlenebilecek.

A Ulusal Futbol Ekibi ile Antalya'da özel maçta karşı karşıya gelen Gine Ulusal Ekibi'nın teknik direktörü Didier Six, Türkiye'nin gücüne dikkati çekti.

Didier Six, Gine Ulusal Ekibi'nın Manavgat ilçesinde kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısına oyuncusu İbrahima Sory Conte ile katıldı.

Kendileri için prestij anlamında önemli bir maça çıkacaklarını belirtip, oyuncularının istekli ve tutkulu olduğunu vurgulayan Six, Türkiye'nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda EURO 2020 iyi bir sonuç elde etme gayeyi olduğunu vurguladı.
Kendilerinin de Dünya Kupası için hazırlık yaptıklarını aktaran deneyimli çalıştırıcı, "Oyuncularımız için iyi bir deneyim olacak. Ellerinden geleni en iyi biçimde yapacaklardır. Türkiye çok iyi bir ekip. Çok iyi oyuncuları var. Çok iyi santraforları var. Lille'de oynayan oyuncular bizi zorlayacaktır. Maça hareket katabilirler. Avrupa'nın büyük takımlarında oynayan futbolcuları var." diye konuştu.

Bir basın mensubunun, "EURO 2020'de Türkiye nhakikat bir sonuç elde edebilir?" sorusuna Six, "Pazartesi akşamı belki de EURO 2020'nin şampiyonuna karşı oynayacağız. Türkiye'ye bu açıdan bakmak gerekli. Türkiye'de oynamış ilk Avrupalı futbolculardan biriyim. Bu ülkenin futbolunun seneler içinde nhakikat geliştiğini, ne kadar iyi seviyeye geldiğini gözlemleyebildim. Bugün maça Avrupa şampiyonuna karşı oynuyormuş gibi bir mantaliteyle çıkmak istiyoruz." yanıtını verdi.

Şenol Güneş'in de çok iyi bir teknik direktör olduğuna dikkati çeken Six, Güneş'in Türkiye'yi muhakkak bir noktaya getirdiğini, seneler içinde Türk futboluna çok şey kattığını kaydetti.

CONTE: "ÖNEMLİ BİR DENEYİM OLACAK"

Gine Ulusal Ekibi oyuncusu İbrahima Sory Conte, çok önemli bir maça çıkacaklarını dile getirdi.

Türkiye gibi iyi ekiplere karşı maç yapmayı hep istediklerini aktaran Conte, "Bu maç bizim sınırlarımızı, kapasitemizi zorlayacak. Bizim için önemli bir fırsat. Bütün Gine ulusu bu maça kilitlenmiş gidişatta. Önemli bir deneyim olacak. Zorlu bir rakip. İyi bir hazırlık yaptık ve maça motiveyiz." şeklinde konuştu.

Kariyerinden memnun olduğunu ve bundan sonrası için de iyi şeyler yapmak istediğini anlatan Conte, Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayan dostu N'Sakala ile görüşüp, kendisini bir defa daha tebrik ettiğini sözlerine ilave etti.

Canlı: Türkiye - Gine maçı

Hemen Misli.com'a aza ol, iddaa heyecanını Misli.com'da yaşa...