Canlı yayında sevimli baskın! KKTC televizyonunda davetsiz misafir gülümsetti

Canlı yayında sevimli baskın! KKTC televizyonunda davetsiz misafir gülümsetti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde KKTC Cemiyetçi Demokrasi Partisi TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler’in katıldığı bir televizyon programında sunucu Muazzez Gazihan oğlu Fikri Ali’nin canlı yayına dahil

KKTC'de Muazzez Gazihan’ın sunduğu bir televizyon programına TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler misafir oldu. Gazihan’ın oğlu Fikri Ali’nin birden canlı yayına dahil olmasıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. Sunucu Gazihan, oğlu ismine özür dilerken, Çeler ise sunucu Gazihan’a, “Özür dileme. Bu senin özür dilemeni gerektirecek bir vaziyet değil” laflarıyla çalışan ebeveynlerin çocuk bakımında ortak meseleyi paylaştıklarını ve bunun için olanak sağlanması gerektiğini belirtti.

Canlı yayında sevimli baskın KKTC televizyonunda davetsiz misafir gülümsetti

ANAOKULU MEVZUSUNA DEĞİNİLDİ

TDP’nin manifestosunda bu teklifi dile getirdiklerini belirten Çeler, “Bugün bu çocuğun, vazgeçecek emin bir yer olmadığı için stüdyoda olması yapmayı istediğimiz ama yapamadığımız çok ehemmiyetli bir mevzuyu andırdırdı bize. Çalışma Bakanlığı yaptığım yarıyılda da bunu çok dile getirdim. Çocukların sahipsiz kalmaması, çalışanların gönül rahatlığı ile çocuklarını vazgeçebileceği yerlerin olması gerekiyor. Devletin hem devlet çalışanlarına, hem de özel sektör çalışanlarına anaokulu ihtimali sunması gerekli. Lefkoşa Türk Belediyesi bunu muvaffak oluyor. Bugün onurumuz olan Lefkoşa Türk Belediyesi sosyal devlet siyasetini belediye hizmeti olarak yapıyor. Sosyal devlet siyasetini ülke geneline yaymak hepimizin önceliği olmalıdır” ifadelerine yer verdi.

Canlı yayında sevimli baskın KKTC televizyonunda davetsiz misafir gülümsetti