Çaykur Rizespor, Trabzonspor'da Yusuf Sarı'yı kadrosuna kattı

Çaykur Rizespor, Trabzonspor'da Yusuf Sarı'yı kadrosuna kattı

Süper Lig takımı Çaykur Rizespor, Trabzonspor'dan Yusuf Sarı ile resmi kontrat imza attı

Trabzonspor'un kontrat uzatmaya sıcak bakmadığı Yusuf Sarı'nın yeni adresi Çaykur Rizespor oldu.

Çaykur Rizespor, 23 yaşındaki kanat oyuncusuyla sezon sonuna kadar resmi kontrat imza attı.

KAP'A BİLDİRİLDİ

Trabzonspor, Yusuf Sarı'nın kontratının feshedildiğini KAP'a bildirdi.

Trabzonspor'dan KAP'a yapılan bildirimde, "Kulübümüzle profesyonel futbolcumuz Yusuf Sarı arasındaki 18.06.2019 başlangıç 31.05.2022 bitiş tarihli profesyonel futbolcu kontratının karşılıklı olarak feshedilmesi mevzusunda uyuşmaya varılmıştır." denildi.

Yusuf Sarı'nın imza merasiminde konuşan Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Tahir Kıran, "Trabzonspor camiasının en iyi futbolcularından biri. Artık Rizespor forması için çalışacak. Bu transferde bize dayanaklarını esirgemeyen büyük Trabzonspor camiasının idareyicilerine başkanına teşekkürü borç öğreniyorum. Yusuf Sarı’yı zati tanıyorsunuz anlatmamıza gerek yok. Kendisi ikinci yarıda Rizespor’un galibiyeti için ter dökecek. Öyle laf verdi Elimden gelenin en iyisini yapacağım dedi. Sezon sonuna kadar bonservisi ile geliyor, sezon sonu içinde lafı aldım. Başkanım sen ne diyorsan ben onu yapacağım dedi." biçiminde konuştu.

YUUF SARI: KONUŞMAYA GEREK YOK, GERİSİ SAHADA

Yusuf Sarı ise yaptığı açıklamada, "Rizespor camiasının galibiyeti için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Buraya geldiğim için mutluyum. Konuşmaya gerek yok gerisi sahada" diye konuştu.