CDC Direktöründen çok konuşulacak sözler: Bu artık aşısızların salgını haline geldi!

CDC Direktöründen çok konuşulacak sözler: Bu artık aşısızların salgını haline geldi!

Koronavirüs salgınında, ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan ve tüm dünyada yayılarak bir anda baskın tip haline gelen Delta varyantı paniği yaşanmaya devam ediyor. Özellikle aşılanmayan gençler…

Amerika Birleşik Devletlerinde yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 418 çoğalarak 608 bin 828'e çıktı.

Johns Hopkins Üniversitesinin derlediği bilgilere göre, son 24 saatte virüs tespit edilenlerin sayısı 79 bin 430 çoğalışla 34 milyon 57 bin 570'e yükseldi Virüs sebebiyle hayatını yitirenlerin sayısı ise 418 çoğalarak 608 bin 828 olarak kayıtlara geçti.

California, 3 milyon 855 bini aşkın olay sayısıyla ülkede ilk sırada yer alırken, bu eyaleti 3 milyon 35 bini aşkın vakayla Teksas ve 2 milyon 450 binden fazla vakayla Florida izledi.

CDC DİREKTÖRÜNDEN KORKUTAN UYARI

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Hakimiyet ve Temkine Merkezleri CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky, geçen hafta yaptığı açıklamada, haziranda ülke genelindeki Kovid-19 vefatlarının yüzde 99'undan aşırısının aşılanmamış bireyler arasında olduğunu belirtmişti.

Walensky yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’de geçtiğimiz hafta olay sayısının takribî yüzde 70, Covid-19 kaynaklı vefatların yüzde 26 ve hastane müracaatlarının yüzde 36 çoğaldığını belirtti.

Son dakika haberi: Covid-19u bitirmek için ABDden bomba hamleSon dakika haberi: Covid-19'u tamamlamak için Amerika Birleşik Devletlerinden bomba hücum!

Kovid-19 kaynaklı vefatlar ve hastane uyuyuşlarının neredeyse yüzde 100'ünün aşılanmamış şahıslarda görüldüğünü kaydeden Walensky, “Kovid-19 salgını, artık aşılanmayanların salgını haline geliyor” dedi.

CDC Direktöründen çok konuşulacak sözler: Bu artık aşısızların salgını haline geldi

"DAHA FAZLA İNSANIN AŞILANMASINA GEREKSİNİMİMİZ VAR"

CDC kayıtlarına göre, geçen hafta günde vasati 246 bin bireyin Kovid-19 aşısı yaptırdığı belirtilirken, aşılamanın en süratli olduğu nisan ayına mukayeseyle bunun yüzde 88 eksilme anlamına geldiği kaydedildi.

Kovid-19 salgınıyla alakalı günlük bilgileri toplayan Johns Hopkins Üniversitesi'ne göre, bu haftanın verilerine göre ülkede son 7 günde vasati olay sayısı 19 bin 455 civarına izliyor ve bu da bir evvelki haftaya mukayeseyle yüzde 47 çoğalış anlamına geliyor.

CNN'e konuşan sağlık uzmanı Johathan Reiner, Florida, Louisiana, Arkansas, Missouri ve Nevada eyaletlerinin salgının merkezi haline geldiğine işaret ederek, "Missouri gibi yerlerde acil bakım birimleri ağzına kadar dolu, buralarda afallatıcı ölçüde vefatlar göreöğreniriz." ifadelerini kullandı.

Missouri Springfield'teki Mercy Sağlık Kurumunda çalışan Dr. Howard Jarvis de, yaşları 20 ila 40 arasında değişen Kovid-19 hastalarının yüzde 91'nin solunum makinesine bağlı olduğuna vurgu yaparak, geçen sene hadiselerin tavan yaptığı yarıyılda dahi bu oranın yüzde 40 ila 50 arasında olduğuna dikkat çekti.

Jarvis, yoğun bakıma kaldırılan hastaların neredeyse tamamının Kovid-19 aşısı yaptırmayan bireylerden oluştuğunun altını çizerek, "Bu hastalar arasındaki salt ortak payda bu. Aşılanmadıkları için suratlarındaki pişmanlığı göreöğreniyorum." ifadelerini kullandı.

CDC Direktöründen çok konuşulacak sözler: Bu artık aşısızların salgını haline geldi

FAUCI: DELTA'YA KARŞI Türkiye Elektrik Kurumu SİLAHIMIZ AŞI

CBS'e konuşan Milli Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci, "Gerçekten daha fazla insanın aşılanmasına gereksinimimiz var. Delta varyantına karşı türkiye elektrik kurumu korunaklı çözüm bu." ihtarında bulundu.

Son dakika: Koronavirüsün sırrı bu 6 kişide ABD peşlerine düştü Kökü 2012 yılına kadar dayanıyorSon dakika: Koronavirüsün gizemi bu 6 bireyde! Amerika Birleşik Devletleri peşlerine düştü! Kökü 2012 senesine kadar dayanıyor

Delta varyantının daha bulaşıcı olduğu ve ülkede en baskın virüs cinsi haline geldiğine dikkat toplayan Fauci, Amerika Birleşik Devletlerinde her iki doz aşılama yaptıranların oranının yüzde 48 etrafında olduğunu, Alabama, Arkansas, Louisiana, Wyoming ve Mississippi gibi eyaletlerde ise bu oranın hala yüzde 35'in altında kaldığını aktardı.

Fauci, CNN'e yaptığı öteki bir açıklamada, "Bu bir vefat kalım sorunu. 600 binden fazla Amerikalıyı kaybettik ve hala kaybediyoruz. Bu ciddi bir vaziyet." diye konuştu.

Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri ilaç işletmesi Pfizer lafçılığından yapılan açıklamada, işletme yetkililerinin, destekleyici Kovid-19 aşısına lüzum olup olmadığı mevzusunda bu akşam Amerika Birleşik Devletleri hükümeti yetkililerine brifing vereceği kaydedildi.

CDC Direktöründen çok konuşulacak sözler: Bu artık aşısızların salgını haline geldi

Pfizer, 9 Temmuz'da yaptığı açıklamada, Alman ortağı BioNTech ile ürettiği Kovid-19 aşısının, salgına bağışıklığı artırmak ve potansiyel olarak Kovid-19 varyantlarının yayılmasını durdurmak emeliyle üçüncü doz uygulaması için FDA'ya müracaat yapacağını duyurmuştu.

Açıklamada, mevcut aşının, Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantına karşı aktüellendiği belirtilerek, ikinci dozun ardından 12 ay içinde uygulanması için izin isteneceği kaydedilmişti.

: İlginize Sürükleyebilir Yağışlı hava ne zaman gelecek? Müjdeyi Prof. Dr. Orhan Şen verdi...Delta varyantı açıklaması... 'Bu artık onların salgını'Taziye ziyaretinde infial yaratan anlar!