Cemal Kaşıkçı cinayetinde korkunç uyuşturucu detayı!

Cemal Kaşıkçı cinayetinde korkunç uyuşturucu detayı!

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’yı Ekim 2018'de öldüren Suudi infaz timinin, İstanbul’a uçarken Mısır’ın başşehiri Kahire'ye uğrayarak suikastta kullanılmak üzere öldürücü dozda uyuşturucu…

Yahoo Haber’in Suudi suikast timinin denetleme kayıtlarına direndirdiği özel haberinde, Suudi infaz timini taşıyan Gulfstream tipi özel uçağın 2 Ekim 2018’de evvel Kahire’ye indiği ve oradan İstanbul'a devam ettiği belirtildi. Haberde, Suudi infaz ekibinin Kahire’den suikastta kullanmak üzere ayrıntıyı açıklanmayan ölümcül bir uyuşturucu aldığı, bunu birkaç saat sonra İstanbul Suudi Başkonsolosluğunda Kaşıkçı’ya karşı kullandığı korunuldu.

CİNAYETTE MISIR'IN DA BAĞI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Niteliği ve havaalanında kimden temin edildiği açıklanmayan mevzubahisi özel uyuşturucunun sol kolundan Kaşıkçı'ya enjekte edildiği ve birkaç dakika içinde ölümcül tesirini gösterdiği kaydedildi. Haberde, Kaşıkçı cinayetinde Mısır'ın da bağı olduğunun ilk defa ortaya çıktığına işaret edilirken, ayrıca suikast timinin, Suudi hükümetinin iddia ettiği gibi Kaşıkçı’yı tutup Suudi Arabistan’a geri getirmek için değil tasarılı bir şekilde Kaşıkçı'yı öldürmek üzere İstanbul'a gittiklerinin bir defa daha anlaşıldığına işaret edildi.

Amerika Birleşik Devletleri İSTİHBARAT RAPORU PRENS SELMAN'I İŞARET ETMİŞTİ

Gazeteci Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girmiş, buradan bir daha çıkamamıştı. Suudi hükümeti, Kaşıkçı’nın konsolosluk binasında kaybolmasını evvel inkar etmiş, beynelmilel tepkilerin çoğalması karşısında ise daha sonra bunu itiraf ederek üst yönetimin bilgisi dışında gerçekleşmiş “serseri bir işlem” olduğunu korunmuştu. BM tarafından Haziran 2019'da yayımlanan raporda ise "Kaşıkçı'nın öldürülmesi, Suudi Arabistan devletinin mesul olduğu yargısız bir infazdır." değerlendirmesinde bulunulmuştu. Amerika Birleşik Devletleri Milli İstihbarat Direktörlüğünün Şubat 2021’de yayımlanan raporunda da "Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Türkiye'nin İstanbul kentinde tutulması ya da öldürülmesine yönelik harekâtı onayladığı neticesine eriştik." ifadesine yer verilmişti.