Cemal Metin Avcı'dan skandal sözler! Pınar Gültekin'e iğrenç suçlama

Cemal Metin Avcı'dan skandal sözler! Pınar Gültekin'e iğrenç suçlama

Pınar Gültekin'i boğarak öldürdükten sonra cesedini varil içinde yakan ve üzerine beton döken Cemal Metin Avcı, bugün görülen mahkemede çileden çıkaran bir korunma yaptı. Kendisinin bayan düşmanı…

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın dördüncü mahkemesine maznun Cemal Metin Avcı, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi SEGBİS aracılığıyla katıldı. Gültekin'in ailesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının da aralarında bulunduğu taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu.

SEGBİS İLE KATILDILAR

Pınar Gültekin cinayeti ile alakalı Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen mahkemeye tutuklu maznun Cemal Metin Avcı ve tutuksuz maznun Mertcan Avcı, SEGBİS ile katıldı. Pınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin, babası Sıddık Gültekin ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Cemal Metin Avcıdan skandal sözler Pınar Gültekine iğrenç suçlama

'PINAR'I KORKUTMAM İÇİN 200 BİN LİRA ÖNERİ ETTİLER'

Mahkemede, ilk olarak şahit M.Y.Ö. dinlendi. Diyarbakır'dan SEGBİS ile mahkemeye bağlanan M.Y.Ö., Cemal Metin Avcı'nın Pınar'ı tehdit etmek için kendisine para öneri ettiğini söyledi. M.Y.Ö., "Cemal Metin Avcı ile Isparta'da bir dost etrafında tanıştım. İki veya üç kere beni Muğla'da barda konuk ettiler. Sonrasında irtibatımız kesildi. Instagram hesabımda yazışmalar vardı. Cemal Metin Avcı ve Selim Avcı Diyarbakır'a geldi. Cemal Metin Avcı, bana Pınar'ın kendisine şantaj yaptığını, Pınar'ın cezaevindeki abisinin tehdit iletileri attığını söyledi. 'Sen de Pınar da Doğulusunuz' diyerek onu korkutmamı istedi ve karşılığında 200 bin TL öneri etti. Öneriyi kabul etmedim ve irtibatı da tamamen kestik. Pınar can verdikten sonra bunları CİMER'e yazdım. Zira vicdan zulmü çektim" dedi.

'CEHALET ADAM Türkiye Elektrik Kurumu BAŞINA İŞLEYEMEZ'

Gültekin ailesinin avukatının, cinayeti Cemal Metin Avcı'nın türkiye elektrik kurumu başına işleyip işlemediğine dair sualine ise M.Y.Ö., "Cemal Metin Avcı cehalet adam. Bu işi türkiye elektrik kurumu başına yapamaz. Kimsenin günahına girmek istemem ama varsayımımca Gökhan Orhan ve Selim Avcı ile fikir birliği yapmıştır" diye yanıt verdi.

Cemal Metin Avcıdan skandal sözler Pınar Gültekine iğrenç suçlama

'İNSANLARIN SİZE GÜVENİ KALMADI, LÜTFEN DAVADAN ÇEKİLİN'

Şahidin dinlenmesinin ardından duruşma başkanı, geçen celselerde de Amerika Birleşik Devletlerine yazılan müzekkereyle alakalı olarak yetkili makamlarca ek bilgi arzında bulunduğunu, arza ait yanıtın yazılarak sevk edildiğini söyledi.

Daha sonra Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, duruşma kuruluya 'Çekilin' arzında bulundu. Epözdemir, "İnsanların ve ailelerin sizlere güveni kalmadı. Bu saatten sonra bu yargıya katılacak bir şey yok. Bu Amerika Birleşik Devletleri ısrarı duruşmanın haksız tahriki uygulamanın dışa vurumudur. Aile sizin hak dağıtacağınıza inanmıyor. Lütfen bu davadan çekilin" dedi.

PINAR'IN BABASI: ADALETLİ KARAR ÇIKACAĞINI SANMIYORUM

Mahkemede laf alan öldürülen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, ailesinin ufalamanın eşiğine geldiğini belirtip, "Pınar'ın vefatından sonra ailem ufaladı. Ama ben onları kurtarmak için eforlu durmaya çalışıyorum. Adaletli karar çıkacağını sanmıyorum. Reddi dominant de istemiştim. Hak istiyorum" diye konuştu.

PINARI'IN ANNESİ: BEN SİZE ÇOK GÜVENDİM, OLMADI

Anne Şefika Gültekin ise duruşma kuruluya, "Size çok güvendik ama ne yazık ki kızımı kabahatli çıkarıyorsunuz. Lütfen çekilin. Benim evlatlarım duruşmaya gitmememi söylüyor. Bitlis'deri buraya gelip gidiyoruz. Ben size çok güvendim ama olmadı. Benim canım gitmiş artık başkalarının ki gitmesin" dedi.

DURUŞMA, TÜM ARZLARI YALANLADI

Epözdemir reddi dominant taleplerini tekrarlarken, tutuksuz maznun Mertcan Avcı'nın mahkeme salonuna katılmasını ve Amerika Birleşik Devletlerine yazılan müzekkere yanıtından bırakılması arzında bulundu. Duruşma kurulu, tüm bu arzların yalanladı.

AVUKATLAR ARASINDA GERGİNLİK YAŞANDI

Maznun Avcı, şahit M.Y.Ö'yü hiç tanımadığını söyledi. Avcı, "O şahsı hiç tanımıyorum. Isparta'ya da Diyarbakır'a da hiç gitmedim. Karşı tarafın avukatı benim kendimi korunma hakkımı elimden alamaz. Reel senaryoyu o uyduruyor" dedi. Avcı'nın konuşması sırasında ayağa kalkan Epözdemir, "Burada suçlanan ben değilim. Sanki kızı ben katlettim" dedikten sonra avukatlar arasında kavga çıktı.

AVUKATA 'YALANCI', AVCI'YA 'CANİ' İFADELERİ SESLERİ YÜKSELTTİ

Maznun tarafından kendisine 'palavracı' dendiğini belirten Epözdemir, Avcı için 'cani' ifadesini kullandı. Bunun üzerine Avcı'nın avukatları Epözdemir'e tepki gösterdi. Seslerin iyice yükselmesi üzerine duruşma başkanı, araya girip münakaşayı sonlandırdı.

AVCI: BEN BİR CANİ YA DA KADIN DÜŞMANI DEĞİLİM

Müzakerenin ardından konuşmaya devam eden Avcı, "Özür dilerim. Ben cani biri veya bayan düşmanı değilim. En başından sonuna kadar doğruyu anlattım. Beni kitlesel linçle değil hakla suçlayın. Medyada kesintisiz sevgilim olarak geçiyor. O benim sevgilim değil. Benimle güçle beraber olan bir eskorttu" dedi.

Anne Şefika Gültekin'in maznunun kızı hakkındaki bu laflarına tepki göstermesinin ardından mahkemeye ara verildi.

Pınar Gültekin’in katil zanlısı Avcı’dan iğrenç savunmaPınar Gültekin’in katil zanlısı Avcı’dan iğrenç korunma

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle alakalı davada, verilen aranın ardından duruşma kurulu, kararını açıkladı. Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına karar veren kurul, Adli Tıp Üst Heyeti’ndan gelecek olan rapor ve Amerika Birleşik Devletleri’ye yazılan müzekkerenin yanıtının beklenmesine hükmederek mahkemeyi erteledi..