Cemile Şenel’in annesi Hürriyet'e konuştu: Arkadaş çevresi katili oldu... Kızım elimden böyle kayıp gitti

Cemile Şenel’in annesi Hürriyet'e konuştu: Arkadaş çevresi katili oldu... Kızım elimden böyle kayıp gitti

Geçtiğimiz cumartesi günü silahla vurularak öldürülen 17 yaşındaki Cemile Şenel’in annesi Neval Şenel yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı: “Kim yaptı, ne oldu öğrenmiyorum ama kızımın dost etrafı hiç tekin

Cemile Şenel henüz 17 yaşındaydı. Babasız gelişmişti, 8 yaşından bu yana yetiştirme yurdundaydı. Geleceğe müteveccih hayalleri vardı. İyi bir yaşam sürmek, ailesini hep bir arada yakalamak istiyordu. Geçtiğimiz cuma günü İstanbul Sultangazi’deki bir konutta koltukaltından vurularak ağır yaralandı. ‘Dostlarım’ dediği 5 birey tarafından can vermek üzereyken apartmanın kapısına vazgeçildi. Kaldırıldığı sağlık kurumunda yaşamını kaybetti.Polise bütün 6 defa kayıp müracaatı yapan Neval Şenel, kızını pazartesi günü suskun sedasız toprağa verdi. Hürriyet’e konuşan Neval Şenel, yaşadıklarını şöyle anlattı:

Cemile Şenel’in annesi Hürriyete konuştu: Arkadaş çevresi katili oldu... Kızım elimden böyle kayıp gitti

‘BABASIZ GELİŞTİRDİM’

“Kızım 2 yaşındayken eşim bizi terk etti. Onu babasız geliştirdim. Cemile 8 yaşındayken dostlarının suratından kesintisiz konuttan kaçıyordu. Onlardan uzak dursun diye 2012 yılında Manisa’da Çocuk Esirgeme Müesseseyi’nun yurduna yerleştirdim. Sık sık yanına gidiyordum ya da o geliyordu. 15 gün kadar evvel yurttan izin alarak yanıma geldi. ‘Dostlarımla buluşacağım’ dedi. İzin verdim ama geri dönmedi.

Telaşlanıp polise gittim. Polisler Sultangazi’de genç bir kızın can verdiğini, kimlik teşhisi için sağlık kurumuna gitmemi istediler. Morgda uyuyan Cemile’ydi. Biri sağlık kurumuna getirmiş ‘Trafik kazası geçirdi’ demiş. Kim yaptı, ne oldu öğrenmiyorum ama kızımın dost etrafı hiç tekin değildi. Kızımı dost etrafı öldürdü.”

: İlginize Sürükleyebilir Takdir kazanmasının tek yolu para mara düşünmeden istifayı basmasıdırKripto haciz! Hesabındaki 240 bin doları buharlaşmıştı...Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren PCR testi sualleri cevap buldu