Cemile teyzeye büyük ayıp! Jandarma gerçeği söyleyince bayıldı

Cemile teyzeye büyük ayıp! Jandarma gerçeği söyleyince bayıldı

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde jandarmanın dikkati sayesinde dolandırıldığını bilen Cemile Özcan, 76 gözyaşlarını duramayıp, bayıldı. Kendisini jandarma olarak tanıtan şahsa inanıp, para ve ziynet eşyalarını

Acıpayam İlçe Jandarma Komutanlığı ile Jandarma Suç Araştırma Timi JASAT, bir dolandırıcılık hadiseyi için Köke Mahallesi'ne gitti. Hadiseyi aydınlatmak için araştırma yapan takımlar, içinde kuşkulu bireylerin bulunduğu bir otomobilin semtten dağıldığını fark etti. Otomobili inceleyen JASAT ekibi, semtte başka bir dolandırıcılık suçunun işlenmiş olabileceği şüphesiyle soruşturmayı genişletti. Jandarma, semtteki konutları tek tek gezip, yurttaşlarla konuştu.

'ALTIN VE PARALARI POŞETLE VERDİM'

Yalnız yaşayan 3 çocuk, 6 torun sahibi Cemile Özcan, takımlara, telefonla arayan bir şahsın kendisini jandarma görevlisi olarak tanıtıp, "'Oğlun 1983 senesinde av sırasında dostu tarafından kaza mermisiyle öldürülmüş. Karşı tarafın yakınları sana makûsluk yapıp, evindeki para ve ziynet eşyalarını alacak. Size bir jandarma personeli yolluyoruz. O altın ve paraların çalınmasına karşı alıp, resimlerini sürükledikten sonra size getirip, iade edecek' dedi. Ben de bunun üzerine konuta gelen şahsa 10 bin dolar, 10 bin euro, 4 çeyrek altın ve 1 altın bileziğimin bulunduğu poşeti verdim" dedi. Jandarmadan dolandırıldığını bilen Özcan, gözyaşlarını duramayıp bayıldı. Özcan'ı sakinleştirmeye çalışan takımlar, bir yandan da kuşkuluların içinde bulunduğu otomobilin bulunması için harekete geçti.

Cemile teyzeye büyük ayıp Jandarma gerçeği söyleyince bayıldı
SUÇ DOSYALARI KABARIK

Takımlar, dolandırıcıları tutmak için 'Avcı' ismini verdikleri operasyon başlattı. Takibe alınan otomobilin, Antalya istikametine gittiği belirlendi. İçinde 3 şahsın bulunduğu otomobil, Acıpayam çıkışında durdurulup, 3 kuşkulu gözaltına alındı. Kuşkuluların üzerlerindeki aramada; Özcan'dan aldıkları para ve altınlar bulundu. Hadiseyle bağlantısı olduğu tespit edilen 1 kuşkulu da Antalya'da tutuldu. Vakaya karışan kuşkululardan 15 ayrı suç kaydı bulunan Mehmet S. 40, 70 suç kaydı bulunan Soner A. 38, 21 suç kaydı bulunan İbrahim B. 45 ve 38 suç kaydı bulunan Orhan O. 38 jandarmadaki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edildi.

Cemile teyzeye büyük ayıp Jandarma gerçeği söyleyince bayıldı PARA VE ALTINLAR TESLİM EDİLDİ

Jandarma takımları, para ve altınları zabıtla Cemile Özcan'a teslim etti. Takımlara teşekkür eden Özcan, "Sıradanda böyle şeylere inanmazdım. Nasıl oldu, kavramadım. Ancak sağ olsun jandarmalar kuşkuluları hemen tutup, paramı ve altınlarımı kurtardı. Kendilerine ödül öneri ettim, kabul etmediler. Allah hepsinden razı olsun, kazadan beladan korusun" dedi.

Cemile teyzeye büyük ayıp Jandarma gerçeği söyleyince bayıldı