Çeşme'de bayram tatili yoğunluğu

Çeşme'de bayram tatili yoğunluğu

İzmir'in gözde turizm ilçesi Çeşme'de bayram tatili yoğunluğu yaşanıyor. Yurdun dört bir yanından Çeşme'ye akın eden tatilciler, plajları doldurdu.

Kurban Bayramı tatiliyle beraber Çeşme'deki otel rezervasyonları tamamen doldu. Yurdun dört bir yanından Çeşme'ye gelen tatilciler, kent alanlarını ve plajları doldurdu.

Plajlarda uygulanan koronavirüs tedbirleri, bayram tatili süresince de devam ediyor. Sahile çakılan kazıklarla oluşturulan 6 metrelik özel alanlarda sosyal mesafe sağlanıyor. Buna rağmen bazı yurttaşların sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

Çeşmede bayram tatili yoğunluğu

Ilıca plajında ailesiyle beraber tatil yapan yurttaşlardan Recep Ezi, "İzmir'den geldik. Bayram tatili dolayısıyla çok kalabalık olduğu için sosyal mesafenin korunmadığını görüyoruz. Ilıca Plajı her zaman geldiğimiz bir yer. Tamamen aile yeri ve kimse kimseye karışmıyor" dedi.

Manisa'dan Çeşme'ye tatil için gelen Hasan Dalıcı, "Bütçemiz yettiğince Çeşme'ye sık sık gelmeye çalışıyoruz. Çeşme'nin plajları değişik plajlara göre her zaman daha kalabalık oluyor. Koronavirüs tedbirleri belediye tarafından alınmış. Tatilciler ihtiyatlara dikkat etmeye çalışıyor" diye konuştu.

: İlginize Sürükleyebilir 'Olay rakamı çoğalıyor' deyip uyardı! Sağlık Bakanı Koca'dan bayram açıklamasıBeyin-omurilik akışkanında bulundu... Kâbus: Vefat oranı yüzde 80!Beykoz'da yurttaş başkaldırıda! İstila ettiler: Ağaçlarda, konutların duvarlarında dahi var

"OTURMA KUMPASI OLUŞTUTULMUŞ"

İstanbul'dan Çeşme'ye tatile gelen Tuba Tınaztepe, "Genelde yazın Çeşme'de tatil yapıyorum. Çeşme her zaman kalabalık oluyor ama bayram olduğu için kalabalık her zamankinden azıcık fazla. Temkinler azıcık hafiflemiş vaziyette ve çoğu bireyde maske yok" dedi.

Tatilcilerden Hadiye Çelik ise Ilıca Plajı'nı her zaman seçim ediyoruz. Sosyal mesafe temkinlerine uyuluyor. Plajda aralıklı ve mesafeli şekilde bir oturma kumpası oluşturulmuş" diye konuştu.

"OLAY SAYILARI OLDUKÇA DÜŞÜK"

Çeşme'de sıradan dışı bir yoğunluğun oluştuğunu ifade eden esnaf Selim Akbaykal da, "Çeşme bu bayramda en kalabalık zamanını yaşıyor. Pandemi sebebiyle yurt dışına çıkış olmadığı için herkes Çeşme'de tatil yapar oldu. Gurbetçilerimiz de Avrupa'dan geldiler bu surattan Çeşme olabileceği en dolu zamanını yaşıyor. Çeşme'de olay rakamları da oldukça düşük. Şu anda herkes rahatça tatil yapıyor. Bu kalabalığın bayram tatili süresince devam edeceğini varsayım ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın