Çeşme'de çıkan yangın kontrol altında

Çeşme'de çıkan yangın kontrol altında

İzmir'in Çeşme ilçesi Ildır Semtinde çıkan otluk alandaki yangın hakimiyet altında. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

İzmir'in Çeşme ilçesinde, saat 22.40 sıralarında Çeşme ilçesine bağlı Ildırı Mahallesi'nde otluk alanda yangın çıktı. Yangını gören yurttaşlar, Orman Bölge Müdürlüğüne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye 2 arazöz ve 2 ilk müdahale vasıtayı sevk edildi. Takımların yoğun müdahalesi sonrası yangın hakimiyet altına alındı. Bölgede soğutma çalışması başlatıldı.

ALEVLERİN TEHDİT ETTİĞİ 20 KONUTTA OTURANLAR TAHLİYE EDİLDİ

Yangın, rüzgarın tesiriyle kısa vakitte dağılınca alevlerin tehdit ettiği 20 konutta oturanlar önlem emeliyle tahliye edildi. Takımların yoğun mücadelesiyle 3 saatte hakimiyet altına alınan yangında zeytin ağaçlarının da bulunduğu 20-30 hektar alanın yıkım olduğu belirtildi. Takımlar bölgede soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Çeşmede çıkan yangın kontrol altında

BAŞKAN ORAN: 20-30 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

Yangının ilk çıktığı andan itibaren bölgede çalışmaları takip eden Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, DHA’ya açıklamalarda bulundu. Büyük bir yangın atlattıklarını ve çıkış sebebinin kesinlikle inceleneceğini ifade eden Başkan Oran, şöyle konuştu:

“Ildır’da gerçekten çok büyük bir yangın sıçrattık. AFAD’ın bütün de bugün fırtına ihtarı vermesinin ardından böyle bir yangın çıkması, belirli incelenecektir. Ildır Kızılkent, 12 iyon kentinden birisi. Yangını hep birlikte söndürdük. Takımların dayanağı ile hakimiyet altına aldık. Yangın takribî 3 saat içerisinde hakimiyet altına alındı. Ciddi ölçüde çılgınca zeytin ve zeytin ağacımız yandı. Yangın sebebiyle takribî 15-20 konutu önlem emelli boşalttık. Yangını konutlara da sirayet etmeden hakimiyet altına aldık. Konutlara dönüş izni az evvel verdik. Yarın sabah daha net olur ama şimdilik 20-30 hektar alanın zarar gördüğünü söyleyebiliriz."