Çeşme'de günlük nüfus 1 milyonu aşıyor

Çeşme'de günlük nüfus 1 milyonu aşıyor

Türkiye'nin önde gelen turizm merkezlerinden İzmir'in Çeşme ilçesinde, Kurban Bayramı'nda yaşanan yoğunluk sebebiyle günlük popülasyonun 1 milyonu aştığı belirtildi. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem…

Türkiye'nin önde gelen turizm merkezlerinden İzmir'in Çeşme ilçesinde, Kurban Bayramı'nda yaşanan yoğunluk sebebiyle günlük popülasyonun 1 milyonu aştığı belirtildi.

Güneşi, mavi bayraklı ve ince kumlu plajları, rüzgar sörfü ve cümbüş merkezleriyle tatilcilerin gözde turizm destinasyonlarından olan Çeşme, Kurban Bayramı tatilinde de yoğun alaka gördü.

Çeşmede günlük nüfus 1 milyonu aşıyor

İlçedeki yerli ve yabancı konuklar plajlarda kalabalık görüntüler oluşturdu. Ünlü Ilıca Plajı en yoğun günlerinden birini yaşadı. Sıcak havada denize girerek ferahlayanların yanı gizeme bazı konukların gölgelik alanlar ve mesire yerlerinde piknik yapmayı seçim ettikleri kollandı. İlçenin alışveriş yapılan noktalarının da hareketli olduğu dikkati çekti.

İlçeye olan alaka trafikte de kendini belirli etti. İlçe girişi ve Çeşme - Ilıca yolunda trafiğin yavaş ilerlediği görüldü.

Çeşmede günlük nüfus 1 milyonu aşıyor

"3 GÜNDE 500 BİNDEN FAZLA VASITA GİRİŞİ OLDU"

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Anadolu Ajansı muhabirine, ilçenin tarihinin en kalabalık günlerini geçirdiğini söyledi.

Kurban Bayramı tatilinin ilk 3 gününde Çeşme - İzmir otobanının Çeşme ve Alaçatı gişelerinden 375 bin vasıta girişi olduğunu bildiren Oran, daha önceki yol üzerinden gelen vasıtalarla beraber toplam vasıta sayısının 500 binin üzerinde olduğunu ve popülasyonun günlük giriş çıkışlarla 1 milyonu aştığını kaydetti.

Çeşmede günlük nüfus 1 milyonu aşıyor

Otel, pansiyon gibi konaklanabilecek her yerin dolu olduğunu ifade eden Oran, esnaf ve yatırımcının da bu vaziyetten memnun olduğunu dile getirdi.

Fazla artan popülasyon sebebiyle su ve elektrik tüketiminin de çoğaldığını aktaran Oran, yurttaşlara tatil sürecinde vasıta devirememeleri, çimlerini en az seviyede sulamaları çağrısında bulunduklarını ve bunun karşılık gördüğünü belirtti.

: İlginize Sürükleyebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalarDevlet Televizyonu spikeri böyle sundu: Korktuğumuz başımıza geldiAlişan'ın kardeş acısı... Ayakta duramadı

POPÜLASYON 46 BİNDEN 1 MLYONUN ÜZERİNE ÇIKTI

Turistlerden Kovid-19 salgını sebebiyle maske, mesafe ve hijyen kaidelerine uygun hareket etmelerini, doğaya, etrafa, Çeşme'de yaşayanların yaşam haklarına saygı dinleyerek ilçenin hoşluklardan faydalanmalarını istediklerini dile getiren Oran şöyle konuştu:

"Çeşme yalnızca bayramda değil, 12 ay hoş. Bayramdan sonra da bekliyoruz. Çeşmemizin popülasyonu 46 bin 350. Şu anda 1 milyonun üzerinde. Günlük giriş çıkışlar oluyor. Ben 50 yaşındayım, Çeşme'yi hayatımda hiç bu kadar kalabalık görmedim."