Çeteye 50 milyon lira kaptıran Nevra K. yaşadıklarını anlattı: Ölüm gibi bir şey

Çeteye 50 milyon lira kaptıran Nevra K. yaşadıklarını anlattı: Ölüm gibi bir şey

Nevra K.’nin 50 milyon lirasını, Ceren A.’nın ise 1 milyon dolarını alan Alo Çetesi’nin iki kadına ait bilgileri bilgisayar korsanlarından aldığı ortaya çıktı. Çete için tüketici kredisi de çeken ve

‘Şanlıurfalı Alo Çetesi’nin elebaşı M.Ç.’nin dolandırdıkları Nevra K. ve Ceren A.’nın yanı sıra onlarca kişinin banka, telefon, nüfus, elektronik posta ve bankacılık parolalarının da yer aldığı bilgileri bir hacker’dan bilgisayar korsanı satın aldığı ortaya çıktı. Çete bu bilgiler ışığında iki kadın hakkında istihbarat topladı. Sözde polis olarak da görüşmeyi bizzat elebaşı M.Ç. yaptı. M.Ç. iki kadını da FETÖ ile korkuttu. Nezaretine alınacaklarını ve tüm malvarlıklarına el koyulacağını söyledi.

Çeteye 50 milyon lira kaptıran Nevra K. yaşadıklarını anlattı: Ölüm gibi bir şey

Görüşmeleri yaptığı sırada Şanlıurfa ’da olan M.Ç., Nevra K.’yi ikna ettikten sonra İstanbul’a doğru cipiyle yola çıktı. Yanında eşi S.A.V. ve M.A. da vardı. M.Ç. yol süresince Nevra K. ile konuşmayı sürdürdü. Bu sırada çetenin bazı personelleri de Nevra K.’nin evini kolluyordu. M.Ç., kadını “Sizi koruyoruz. Keskin nişancı polisler sizin konutunuzun çevresinde. Terör örgütü operasyonu fark ederse sizi öldürebilir” diye korkuttu. Çeteye toplamda 50 milyon lira kaptıran Nevra K., M.Ç.’ye operasyonun vaziyetini sorduğunda, “Yüce Cinsk halkı yaptığınız hizmetler için size minnettar” yanıtını aldı. Çetenin Nevra K. ile son iletişimi de bu telefon görüşmesi oldu.

KREDİ DE ÇEKMİŞ

Öte yandan çeteye 50 milyon lirasını kaptıran Nevra K.’nin, çeteye vermek için 120 bin liralık da tüketici kredisi çektiği ortaya çıktı. Evini satıp parasını çeteye verdiği için kirada oturan Nevra K.’nin, çeteden el koyulan gayrimenkul, işyeri ve arabalardan dava sonuçlanana kadar hisse alabilmesi de mümkün görünmüyor. Soruşturma kapsamında İstanbul’a getirilen çetenin 36 üyesinin Şanlıurfa’da 52 lüks araç, 24 arsa, 8 milyon liralık konut satın aldığı, akaryakıt istasyonu ve lüks kadın kuaförü açtığı tespit edilmişti.

Çeteye 50 milyon lira kaptıran Nevra K. yaşadıklarını anlattı: Ölüm gibi bir şey

Dün Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelerek ifade veren Nevra K., yaşadıklarını gazetecilere şöyle anlattı: “Bir operasyon yapacaklarını, devletin vergi dairesine, tapu dairelerine, bankalara operasyon yapacağını, devlet yurttaş işbirliği için beni aradıklarını söylediler. Vefat gibi bir şey. Bir kere herkese olan güveninizi kaybediyorsunuz. Bu korkunç bir şey. Bu hadiseden sonra bir tek devlete güvenme dışında yapabileceğim bir şey yoktu. Ben Emniyet’e güvendim. Onlar da beni boşa çıkartmadılar. Paramı geri almak için umutluyum. Yaşadığım bu kötü vakanın benden başka kimsenin başına gelmemesi için herkesi uyarmayı yurttaşlık vazifem olarak görüyorum. Sizleri telefonla arayan, kendisini polis, savcı ya da Emniyet görevlisi olarak tanıtan kimseye haysiyet etmeyin. Sundukları hiçbir gerekçeye inanmayın. Kimsenin benim gibi canı yanmasın.”