Çiftçinin elektrik faturasında 'hasat sonu' önerisi

Çiftçinin elektrik faturasında 'hasat sonu' önerisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin şehir başkanları buluşmasında, ‘tarımda elektrik faturaları hasat yarıyılı sonunda tahsil edilsin’ teklifi üzerine alakalı bakanlara çalışma başlatılması için

Edinilen bilgiye göre, Erdoğan başkanlığında evvelki gün medyaya kapalı tertip edilen AK Parti şehir başkanları buluşmasında AK Parti Afyonkarahisar Şehir Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Çiftçilerimiz hem arazi ekiminde hem de sulamada birtakım kasvetler yaşıyorlar. Mayıs ve ağustos ayları arasındaki faturalarının olasıysa hem Ziraat Bankası aracılığıyla hem de Tarım Kredi aracılığıyla kredilendirilip, hasat yarıyılı sonunda tahsil edilmesini istemektedirler” teklifini iletti. Erdoğan’ın buluşmada bulunan alakalı bakanlara mevzu ile alakalı çalışma yapılması direktifi verdiği bilindi.

EV FİYATLARI SIKI SORGULANSIN

Buluşmada ev kredisi kampanyalarının ardından konut maliyetlerindeki çoğalışın da gündeme geldiği belirtildi. Erdoğan’ın bu mevzuda, “Teftişler sıkılaşacak. Siz de alakalı bakanlık ve yetkililerle bu mevzuda bağlantıda olun” dediği bilindi. Buluşmada gündeme gelen bir değişik mevzu da cadde hayvanları oldu. Edinilen bilgiye göre, Erdoğan bu mevzunun belediyelerin mesullüğünde olduğunu andırdırarak, “Şehirlerinizde sığınakları oluşturun, yetersizler var ise bakanımıza iletin. Beceriksizsiz yeni sığınaklarınız olsun” direktifini verdi.