Çiftlik evindeki vahşette zanlı tanıdık

Çiftlik evindeki vahşette zanlı tanıdık

Ünlü eğitimci Nazmi Arıkan ve sürücüyü Şerif Eker’in çiftlikte öldürülmesiyle alakalı baş kuşkulu, Arıkan’ın 8 franchise şubesinin kurucusu Ufuk Akçekaya çıktı. Aynı zamanda Tokatspor’un da başkanı olan

Fen Bilimleri Eğitim Müesseseleri’nın kurucusu Nazmi Arıkan’ın 69 Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki çiftliğinde çalışanlar, evvelki gün sabah mesaiye başladı. Nazmi Arıkan her gün konuttan dışarı çıkar, çiftlik çalışanlarının yanına kesinlikle uğrardı. O gün konuttan kimse dışarı çıkmadı. Nazmi Arıkan’ın en yakınındakilerden biri sürücüyü Şerif Eker’di 46. Çiftlik çalışanları Şerif Eker’i telefonla aradı ancak yanıt veren olmadı.

100’DEN FAZLA BIÇAK DARBESİ

Bunun üzerine çiftlik evine girdiklerinde, Arıkan ve Eker’i salonda yerde kanlar içerisinde buldular. Her ikisi de bıçaklanarak öldürülmüştü. İki bireyde toplamda 100’den fazla bıçak darbesi vardı. Jandarma takımları, Cumhuriyet savcısı ile beraber çiftlikte analiz yaptı, tüm çalışanların ifadesi alındı. Çiftlik yakınlarındaki tarlada 3 komando bıçağı kılıfı bulundu. Savcılık direktifiyle çiftlik yakınlarından sinyal veren tüm telefonların bilgileri toplandı, yol süresince güvenlik kameraları tahlile alındı.

Jandarma istihbarat üniteleri, Nazmi Arıkan ile Tokatspor’un başkanı olan Ufuk Akçekaya’nın franchise dershane ve mektep şubeleri sebebiyle mesele yaşadıklarını tespit etti. Jandarma takımları kamera kayıtlarında yaptıkları tahlillerde, Ufuk Akçekaya’nın Eceabat ve Gelibolu’da görüntülerini tespit etti. Görüntünün çekildiği saat ile cinayetin işlendiği düşünülen saatler çakışıyordu. Yapılan tespitlere göre, Ufuk Akçekaya, İstanbul’dan otobüsle Gelibolu’ya gelmiş ve buradan bir taksi yakalamıştı. Taksi ile çiftliğe giden Akçekaya, o gece aynı taksi ile İstanbul’a dönmüştü. Bu büyüme üzerine Gelibolu’dan gelen jandarma takımı, İstanbul polisinin de desteğiyle Ufuk Akçekaya’yı Etiler’deki evinde nezaretine aldı. Akçekaya denetlenmek üzere Çanakkale’ye götürüldü.

Çiftlik evindeki vahşette zanlı tanıdık

Öte yandan İstanbul Megakent Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen sene Süleymaniye Camisi’nden elleri arkadan bağlı biçimde yürürken görüntülenince CİMER’e şikâyet edilmişti. Ufuk Akçekaya katıldığı bir canlı yayında, Ekrem İmamoğlu’nu şikâyet eden şahsın kendisi olduğunu açıklamıştı. Ancak Akçekaya’nın iddiasına CİMER’den reddetme gelmişti.

AD HAKKINI GERİ ALMIŞTI

Ufuk Akçekaya, Nazmi Arıkan’ın sahibi olduğu Fen Bilimleri Dershanesi ve mekteplerinden 8’ini franchise olarak açmıştı. Nazmi Arıkan, 7 Temmuz 2019’da yaptığı açıklamada, kiralar ödenmediği için Akçekaya’nın sahibi olduğu mekteplerin ad haklarının geri alındığını açıklamıştı. Ufuk Akçekaya da sosyal medya hesabından, “Uyuşma bozulursa ilk senemin cirosu kadar dövize çevirerek 5 milyon dolar bana ödeme lafı vermişlerdir. Netice olarak bunu uygulamamışlardır. 3 yıldır büyük güçlükler içinde götürdüğümüz sistem artık tamamıyla tıkanmıştır. Ticari ve itibari suikast yapılmıştır” demişti.

Çiftlik evindeki vahşette zanlı tanıdık

CİNAYETTEN SONRA VİDEO YAYINLADI

Sosyal medya profilinde kendisini “TFF başkan adayı” ve “kurs firmacısı” olarak da tanıtan Ufuk Akçekaya, Nazmi Arıkan’ın öldürülmesinin ardından bir video yayınladı. Akçekaya, 18 Ekim 2021 günü Etiler’de kendisini bıçaklayan bireylerin Nazmi Arıkan’la iletişimi olduğunu iddia ederek, “Bu bıçaklayanlar 5 sene ceza alınca gidip demişler ki, biz seni söyleriz. Beni bıçaklattırıp, ortadan kaldırıp, korkutup, öldürüp... Bunu açıkladım. 20-21 yere dosya da gönderdim. Bunlar parayı almış. Nazmi Arıkan’ı kurban seçmişler.

‘KUMPAS KURMUŞLAR’

Kavradığım kadarıyla benim üzerimden bir kumpas. İleti atanlar var. Can Vermiş gitmiş adam ne yapalım? Bir kumpas kurmuşlar Nazmi Arıkan ve Adem Çelik beni bıçaklattırmak için adamları yakalamış. Hatta Emniyet’te de dost bunu söylemiş, kayıtlara da geçmiş. Biz yaşamımızda hiç böyle şeyler yaşamadık. Vaka çok büyük. Başka Bir Deyişle alçak bir öldürme vakasından ziyade ülkede keşmekeş olması ismine, benim bireyim üzerinden. Biz usu başında adamlarız. Büyük hadiseler yaşadık ticaretimizde filan. Sarihliğe kavuşur” dedi.