Çin, Hindistan ile alay eden sosyal medya paylaşımını sildi

Çin, Hindistan ile alay eden sosyal medya paylaşımını sildi

Çin Komünist Partisi'yle ilişkili bir sosyal medya hesabından yapılan ve Hindistan'daki Covid-19 vefatlarıyla alay eden bir paylaşım, tepkilerin ardından silindi.

Çin'in sosyal medya sitesi Weibo'da yapılan paylaşımda, Çin'de fırlatılan bir roket ile Hindistan'da koronavirüs sebebiyle yaşamını kaybeden bireylerin parklarda yakıldığı resim yan yana koyularak "Çin'de yakılan ateş ile Hindistan'da yakılan ateş arasındaki fark" yazılmıştı.

Cumartesi akşamüstü yapılan bu paylaşım tepkilerin ardından silindi.

<strong>Hindistan</strong>da Kovid krizi derinleşiyor: Yakılmak için bekleyen cesetler dünyayı dehşete düşürdüHindistan'da Kovid krizi derinleşiyor: Yakılmak için bekleyen cesetler dünyayı korkuya düşürdü!

Milyonlarca takipçisi olan Çin Komünist Partisi Merkezi Siyasi ve Legal İşler Kurulu tarafından yapılan paylaşımın ardından Weibo kullanıcıları bunun uygunsuz olduğunu, Çin'in Hindistan'a geçmiş olsun dileklerini sunmasının daha doğru olacağını yazmıştı.

Çin'deki Evrensel Times gazetesinin yazı işleri müdürü Hu Şijin Çin'in Hindistan'la beşeri bir dayanışma göstermesinin ahlaki açıdan daha doğru olacağını belirten bir yazı kaleme aldı.

<strong>Çin</strong>, <strong>Hindistan</strong> ile alay eden sosyal medya paylaşımını sildi

Cuma günü Çin Devlet Başkanı Şi Jinping Hindistan Başbakanı Narendra Modi'ye, ülkede çoğalan vefatlar sebebiyle başsağlığı iletiyi iletmiş, lüzum dinlenmesi halinde destek yollayabileceklerini söylemişti.

Hindistan'da koronavirüs salgınının ikinci dalgası çok rakamda bireyin yaşamını kaybetmesine yol açtı. Ülke genelinde sağlık kurumularda boş yatak bulmak güçleşirken oksijen kıtlığı da yaşanıyor.

<strong>Hindistan</strong>da kovid-19 krizi: Hayatı için yalvaran hasta otoparkta öldü... Doktorun paylaştığı fotoğraf viral olduHindistan'da kovid-19 krizi: Yaşamı için dilenen hasta otoparkta can verdi... Hekimin paylaştığı resim viral oldu

Pazar günü Hindistan'daki günlük can kayıpları 3 bin 689 ile pandeminin başından bu yana en üst seviyeye erişti.

Cumartesi günü ise ülkede tespit edilen 400 bin yeni olay bu alanda bir dünya rekoru kırdı.