Cinayet için Finlandiya’dan gelmiş! Jiletçi katil kardeşiymiş

Cinayet için Finlandiya’dan gelmiş! Jiletçi katil kardeşiymiş

Evinin terasında 21 bıçak darbesiyle öldürülen Cenk Çağın Ünlü’nün katili bulundu. Kamera kayıtlarından zanlının izini süren polis, Beyoğlu’ndaki bir otel odasına yaptığı baskında kardeş Cem İnan Ünlü’ye

Cenk Çağın Ünlü 38, İstanbul’da tanınmış bir şarap fabrikasında satış temsilcisiydi. Tek kardeşi olan Cem İnan Ünlü 28 ise Kanada’daki British Colombia Üniversitesi mezunu bir finansçıydı. Dijital para ‘Akche’nin takımında yer alıyordu. Akche ile alakalı beynelmilel iletişimleri idarıyordu. Yaşamını Finlandiya’da sürdüren Cem İnan Ünlü, 7 yabancı dili de anadili gibi konuşuyordu.

Cenk Çağın Ünlü Ramazan Bayramı’ndan sonra işe gitmeyince kendisine erişemeyen iş dostları, polisi aradı. Polis ekipleri, geçen cuma günü saat 11.50 sıralarında Şişli Mermi Cadde’ta bulunan bir apartmanın teras katındaki evine gitti. Kapı ziline basan polis içeriden bir cevap alamadı. Bunun üzerine çilingir çağrıldı. Çilingir kapıyı açtığında bir kan gölü ile karşılaştı. Cenk Çağın Ünlü 21 bıçak darbesiyle öldürülmüştü. Ayrıca bedeninde jiletle bazı derin kesikler de vardı. Ünlü, Gölcük 17 Ağustos Kabirliği’nda toprağa verildi. Asayiş Şube Cinayet Ofis Amirliği takımları, kapsamlı bir araştırma başlattı. Polisin görüştüğü bir komşusu, konuttan bagajla bir şahsın çıktığını gördüğünü söyledi. Bunun üzerine polis ekipleri, evin girişini gören bir kamera görüntüsüne erişti.

OTELDE YAKALANDI

Kayıtlarda bagajlı şahsın bayramın son günü olan 4 Mayıs’ta saat 21.00’de binadan çıktığı tanımlandı. Görüntüleri analize devam eden polis, bagajlı kuşkulunun Beyoğlu’nda bir otele girdiğini tanımladı. Polis, bagajlı bireyi tutmak için kaldığı oteldeki odasını bastı. Odaya giren polisin karşısında Cenk Çağın Ünlü’nün kardeşi Cem İnan Ünlü vardı. Elinde kullandığı bıçaktan kaynaklanan kesi, giysileri ve çantasında kan kirleri bulunuyordu. Hadisede kullandığı siyah saplı bıçak da otel odasında ele geçirildi.

SORGUDA KONUŞMADI

Abisini öldürdüğü tanımlanan Cem İnan Ünlü, denetlenmek üzere Emniyet’e götürüldü. Sorgu sırasında kendisine yöneltilen tam sualleri soğuk bir tutumla cevapsız vazgeçti. Sevk edildiği adliyede hapsedilerek cezaevine sevk edildi.