Çin'de akılalmaz olay! Bir baba 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattı

Çin'de akılalmaz olay! Bir baba 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattı

Çin'de yaşanan ve filmleri aratmayan hadise medyaya yansıyınca sanki infiale yol açtı. Eşinden boşanan bir adamın daha iki yaşında olan oğlunu çocuksuz bir aileye sattığı anlaşıldı.

Çin’de Se isimli bir baba, boşan eşiyle arasındaki münakaşaya nokta koymak için, 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattığı ortaya çıktı.

Çin'de film senaryolarını aratmayan bir hadise ortaya çıktı. Mahallî medyanın haberine göre, ülkenin Zhejiang eyaletinde Se ismindeki bir babanın boşanmış eşinden olan 2 yaşındaki oğlunu para karşılığı sattığı belirtildi.

Boşanmanın ardından oğlunun velayetini alan şahsın, daha önceki eşiyle kesintisiz tartıştığı ve yaşamını basitleştirmek için oğlunu satmaya karar verdiği ifade edildi. Çocuğun, 158 bin yuana 202 bin Türk Lirası çocuksuz bir çifte satıldığı açıklandı.Çinde akılalmaz olay Bir baba 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TLye sattıPolisin adamı nezaretine aldığı bildirilirken eline geçen parayla tatile gidip ülke turuna çıkmayı tasarladığı ifade edildi.

Soyadı Xie olarak açıklanan vicdansız babanın yine evlendiği ve mevcut eşiyle kesintisiz tartıştığı açıklanırken öz oğlunu yabancı bir aileye satmasının altında uyuyan nedenlerden birinin de bu olduğu mahallî medyada yer alan haberlerden biri oldu.

Boşanan çiftin iki çocuğu olduğu ve kız olan çocuklarının velayetini annenin, satılan oğlan çocuğunun velayetinin de babasında kaldığı açıklandı.

Vicdansız babanın şehir dışında çalıştığı için oğlunu kesintisiz olarak akrabalarına vazgeçtiği, geçtiğimiz ay ise çocuğu alarak akrabalarına 'Annesine götürüyorum' biçiminde açıklama yaptığı anlaşıldı.Çinde akılalmaz olay Bir baba 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TLye sattıÇocuğun annesini arayan akrabaları babasının oğlunu annesine götürmediğini kavrayınca ve attıkları rakamsız iletiye ve telefon aramalarına yanıt alamayınca şüphelenerek polise haber verdikleri açıklandı.

Çocuk halihazırda amcasına teslim edilirken hem babasının hem de annesinin ceza almasının mevzubahisi olduğu ifade edildi.