Çin'in tecrit kamplarına ait görüntüler ortaya çıktı

Çin'in tecrit kamplarına ait görüntüler ortaya çıktı

'Sıfır Kovid Politikası'ndan vaz geçmeyen Çin'den gelen görüntüler ülkedeki vaziyeti gözler önüne serdi. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler ile Çin'in pandemi kampları deşifre olurken, kamplarda sunulan

İki yıldırı koronavirüsün Kovid-19 pençesinde olan dünya son yarıyılda Omicron ile gayret ediyor.

Virüsün evvelki versiyonlarından daha bulaşıcı olduğu tanımlanan Omicron dünya genelinde süratle artan olayların ana sebebi olarak gösteriliyor.

Kovid-19'un ilk kere Wuhan'da görülmesi sebebiyle 'virüsün sıfır noktası' olarak anılan Çin ise 'Sıfır Kovid Politikası'ndan vaz geçmemekte kararlı.

Daha bulaşıcı Omicron'un baskın cins olma yolunda emin adımlarla ilerlemesine karşın Çin katı yalıtım siyasetlerinden taviz vermiyor.

Gözden KaçmasınÇinde Omicron paniği 13 milyon kişi karantinadaÇin'de Omicron paniği! 13 milyon birey karantinadaHaberi görüntüle

Bu siyasetlerin bir parçası olarak kurulan pandemi kamplarına ait görüntüler ise sosyal medyada yayınlandı.

Çin'in virüse tutulan ya da tutulduğundan kuşku edilen şahısları güçle bu kamplarda tecrit altına aldığı belirtiliyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, hamile bayanlar, çocuklar ve yaşlıların Xi'an kamplarına sevk edilenler arasında olduğuna inanılıyor.

Görgü şahitleri bir gecede 10 otobüsün kampa bine yakın insan getirdiğini belirtirken, kamplarda sunulan şartlara da sosyal medyada tepki yağıyor.

Çinin tecrit kamplarına ait görüntüler ortaya çıktı
 

DAHA ÖNCE'DE 13 MİLYON POPÜLASYONLU KENTİ KARANTİNAYA ALMIŞLARDI

Kovid-19 olaylarında ciddi bir çoğalış yaşanan ülkede, geçtiğimiz ay da 13 milyon popülasyona sahip Xi’an şehri ve 1.1 milyon popülasyonlu Yuzhou kenti karantinaya alınmış, kısıtlamalar sertleştirilmişti.

KARANTİNA ALTINDAKİ BİREY SAYISI 20 MİLYONA ÇIKTI

Çin'deki üçüncü bir kentin daha kilitlenme kararı ile ülkedeki karantina altındaki birey sayısı 20 milyonu buldu.

Çin’de salgının başından bu yana 101 bin 890 hadise tespit edilirken 4 bin 636 can kaybı bildirildi.

Gözden KaçmasınKorona sözleri pahalıya patladı... Harvard uzmanına kâbusu yaşattılarKorona lafları pahalıya patladı... Harvard uzmanına kâbusu yaşattılar!Haberi görüntüle