Cinsel istismardan yargılanıyordu! Eyüp Fatih Şağban hakkında yeni gelişme...

Cinsel istismardan yargılanıyordu! Eyüp Fatih Şağban hakkında yeni gelişme...

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yanında yaşayan ailenin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Uşşaki Tarikatının sözde şeyhi Eyüp Fatih Şağban’ın yargılanmasına…

Akyazı kazasında 12 yaşında olan kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Uşşaki Tarikatı öncüsü sözde şeyh Eyüp Fatih Şağban’ın Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. İkinci duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katılan Şağban suçlamaları kabul etmedi. Maznun avukatları da küçük çocuğun beyanlarının ikilemli olduğunu ve 14 yeni şahit olduğunu belirterek, onların dinlenmesini istedi. Ayrı olarak küçük kızın ailesinin Fatih Şağban’dan yüklü miktarda para istediğini belirten maznun avukatı, bunlarla alakalı dokümanları ve konuşma dökümlerinin alınmasını istedi. 14 şahidin dinlenmesinin yargı sürecini uzatacağını göz önünde bulunduran mahkeme kurulu, şahitlerin uygun bir sayıya düşürülerek dinlenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 28 Mayıs gününe erteledi.

Mahkeme sonrasında izah yapan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan, “Bugün sanık tarafı 14 tane şahit için mahkeme kuruluna arzuhal verdi. Biz Türkiye’nin her yerinde istismar davalarına giriyoruz ve inanın istismarcılar tanıdıklarını, arkadaşlarını, arkadaşlarını şahit olarak getiriyorlar. Bu tanıklar ise iyi adamdır, hoş adamdır, iyi iş adamıdır, iyi arkadaştır diye tanıklık ediyorlar fakat biz her yerde istismarın tanığı olmadığını söylüyoruz. İstismar 2 kişi ve 4 duvar arasında geçer. O iyi dediğiniz şahsın 4 duvar arasında nasıl bir insan olduğunu bilemezsiniz. Umut ediyoruz ki mahkeme kurulu de bu tanıkları dinlese dahi dikkate almayacaktır” diye konuştu.

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Genel Başkanı Saadet Özkan, “Çocuk, sözde bir şeyh tarafından istismara uğramıştır. Çocuk sabah namazına kalktığında, çocuğumuza istismarda bulunulmuştur. İstismarcılar, kimse çevrede yokken çocuklara istismarda bulunurlar. Bu çocuklar bu ülkenin kahramanlarıdır. Bu çocuklar aramızdaki vatan hainlerini temizlemektedir. Bunca şehit hem topraklarımızı savunmak hem de çocuklarımızı savunmak için kanlarını akıtırken bizler de sesimizi gür çıkarmalıyız. Dava 28 Mayıs saat 10.00’a ertelenmiştir. Çocuklar için sesimizi çok gür çıkaracağız. Çocukla beraber olunan ses kayıtları ayan beyan ortadadır ve sesleniyorum, istismarcının yakınında olanlar sesini çıkarsınlar ama çocuklar için sesini çıkarsınlar. Zira inancımız zaferimiz olacak" dedi.

Şağban avukatı Bülent Demir ise mahkemeden sonra şu açıklamayı yaptı:

“Yapılan tüm dosyadaki kriminal de bunu açıkça göstermektedir. Müvekkilimizin, mağdur olduğu öne sürülen kişiye böyle bir fiili katiyen gerçekleşmemiştir. Dosyada da kriminal kanıt olarak sunduk. Mağdur olduğu öne sürülen çocuğun annesinin, babasının ve halasının müvekkilimden yüksek miktarda tehdit ve şantaj ile içeren tutarları istediklerine konusunda ses kayıtlarını mahkemeye sunduk.”