Cinsel tacizden 2 kez tutuklanan spor tesisi görevlisine yine tahliye

Cinsel tacizden 2 kez tutuklanan spor tesisi görevlisine yine tahliye

Yalova’da, çalıştığı belediyenin spor tesislerine gelen 2 erkek çocuğu ile 1 genç kıza telefonla cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen ve 2 defa tutuklanan Yakup Akkaya 32, ilk mahkemede bir defa daha

Olay, geçen sene Armutlu ilçesinde meydana geldi. Belediyenin spor tesislerinde işçi olarak çalışan Yakup Akkaya, buraya gelen E.N. 16 adlı erkek çocuğu ile P.Ç. 20 isimli kıza telefonla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 17 Ağustos’ta polis tarafından gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından Gemlik Adliyesi'ne sevk edilen Akkaya, çıkarıldığı duruşmaca tutuklandı. Akkaya hakkında, Gemlik 5’inci Asliye Ceza Duruşması’nde ‘çocuğa karşı telefonla cinsel taciz suçlamasıyla’ 6 aydan 3 seneye kadar, Gemlik 3’üncü Asliye Ceza Duruşması’nde ise ‘telefonla cinsel taciz’ suçlamasıyla 3 aydan 2 seneye kadar mapus cezası istemiyle dava açıldı.

4 AY SONRA TEKERRÜR TUTUKLANDI

Cezaevinde 2 ay tutuklu kaldıktan sonra ekim ayında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Yakup Akkaya, Armutlu Belediyesi Spor Tesisleri'ndeki işine geri döndü. Akkaya, bu defa 8 Şubat’ta kuruluşa spor yapmaya gelen Ş.M.A. 17 adlı erkek çocuğuna telefonla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Telefon dökümlerinde yapılan incelemede Akkaya'nın, Ş.M.A.’ya attığı telefon mesajlarından ve ses çözümlemelerinden ‘cinsel taciz’ suçunun yanı gizeme çocuğu fuhşa teşvik ettiği ve şantaj yaptığı da belirlendi.

Yakup Akkaya, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi barış ceza duruşmasınce ‘çocuğu fuhşa teşvik etme’, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’ ve ‘şantaj’ suçlarından tutuklanarak bir defa daha Bursa Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

İKİNCİ HAPSETMEDE İŞTEN ATILDI

Bu arada soruşturma kapsamında Yakup Akkaya’nın, ileti yoluyla başka bireylere de benzer tacizde bulunup, bulunmadığının belirlenmesi için el koyulan cep telefonunda inceleme başlatıldı. Olayın ardından Akkaya’nın çalıştığı, Armutlu Belediyesi'nin işletmeyi Arjemek’ten yapılan açıklamada, kesinleşmiş suçu olmadığı için işe geri alındığı ancak 2’nci defa tutuklandıktan sonra çıkışının verildiği kaydedildi.

BİR DEFA DAHA TAHLİYE

‘Çocuğu fuhşa teşvik etme’, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’ ve ‘şantaj’ suçlarından tutuklu yargılanan Yakup Akkaya, Gemlik 3’üncü Asliye Ceza Duruşması’nde görülen mahkemede, “Arkası niyetim yoktu” dedi.

Cumhuriyet savcısı, 3 ayrı dosyanın da birleştirilmesini arz ederken, duruşma kurulu, Akkaya’nın tahliyesine karar verip, arzı görüşmek üzere duruşmayı erteledi.