Cip satın almasından şüphelendi, kayıtları izleyince şok oldu

Cip satın almasından şüphelendi, kayıtları izleyince şok oldu

Samsun'da market işleten Hüseyin Mustafaoğlu 3 yıldır yanında çalışan H.A.'nın cip satın almasından şüphelendi ve kamera kayıtlarını izlemeye karar verdi. Kayıtları izleyince şok olan Mustafaoğlu,…

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Unkapanı Semti’nde market işleten Hüseyin Mustafaoğlu 45, 3 yıldır yanında çalışan H.A.'nın 43 lüks cip satın aldığını bilince vaziyetten şüphelenerek marketinde güvenlik kamera rakamını artırdı, adaleye içine de saklı kamera yerleştirdi.

Mustafaoğlu, kamera kayıtlarını izleyince kasadan para çalındığını fark etti. Şikayet üzerine tutulan H.A. ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca adli hakimiyetle özgür kaldı. Marketteki hırsızlık anları da dükkanına yerleştirlen güvenlik kameralarına yansıdı. Değişik açılardan kayda alınan görüntülerde kuşkulunun aralıklı gün ve saatlerde açtığı kasadan aldığı paraları cebine koyduğu anlar yer alıyor.

Cip satın almasından şüphelendi, kayıtları izleyince şok oldu

''BENDEN SAĞLAMDIR DEDİM''

Senelerdir yanında çalışarak güvenini kazanan H.A.'nın kendisini takribî 450 bin TL atadığını öne süren Mustafaoğlu, personelinin özgür kalmasına tepki gösterdi. Mustafaoğlu, "Takribî 10 yıldır kendisine parasal ve manevi anlamda destekçi oldum, takribî 50 bin TL olan icralık borcunu kapattım. O kadar yakındık ki kendime kurbanlık hayvan alacağım zaman ona da alıyordum. Çok içtendik hatta ailece dahi görüşürdük. Kendisine çok güvendiğim için para çaldığını fark etmedim. Kendisine çok güveniyordum, 'Benden daha sağlamdır' dedim. Güvenlik kamerası kayıtlarını izledim ve çaldığını kavradım” dedi.

Cip satın almasından şüphelendi, kayıtları izleyince şok oldu

SATIN ALDIĞI CİPİ SAKLAMIŞ

Markettiki hasarının takribî 450 bin TL olduğunu söyleyen Mustafaoğlu, “O kadar güvenilen bir şahıstı ki elimde güvenlik kamerası görüntüsü olmasa eşim bile bana inanmazdı. Varsayımı olarak 450 bin TL ortamında bir para kaybından bahsedilebilir. Parayı çalan, paraların kaybolduğunu ama nasıl kaybolduğunu öğrenmediğini söylüyor. İlerleyen zamanlara kendine yeni bir cip alınca gidişatı fark ettik. Hatta marketin iki cadde altına park ettiği cipini bizden uzunca bir zaman sakladı” diye konuştu.