Çocuğunun gözleri önünde öldürülmüştü! Kardeşi dehşeti anlattı: Parmak uçlarına kadar...

Çocuğunun gözleri önünde öldürülmüştü! Kardeşi dehşeti anlattı: Parmak uçlarına kadar...

Kırıkkale'de eşi Sezer Başkaya 29 tarafından 4 yaşındaki oğlunun gözü önünde kabaca öldürülen Hacer Başkaya'nın 26 kız kardeşi Pınar Köksoy açıklamalarda bulundu. Pınar Köksoy, "Biz sırtında…

Kentte ham köfteci olan Sezer Başkaya, pazar günü, 5 senelik eşi Hacer Başkaya ile konutta bilinmeyen sebeple tartıştı. Müzakere sırasında Başkaya, eşini, oğlu H.M.B.'nin gözü önünde bıçakladı. Ağır yaralanan Hacer Başkaya, ambulansla kaldırıldığı sağlık kurumunda yaşamını kaybetti. Nezaretine alınan Sezer Başkaya, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

Acı hadisenin ardından Hacer Başkaya'nın ailesi, ilk defa konuştu. Erdoğan Köksoy, kızının çırpınışının gözünün önüne geldiğini söyleyerek, "Benim tek istediğim, bu kadın cinayetleriyle alakalı öyle 3 yıl, 5 yıl 'yat çık' yapılmaması. 3 yıl, 5 yılla bırakılacaksa hiç içeri alınmasın. Ağırlaştırılmış ceza verilmezse hiçbir tatmin edici cezayı kabul etmem" dedi.

'ÖLDÜ BENİM ANNEM DİYOR'

Torunu H.M.B.'nin hadise sonrası psikolojik meseleler yaşadığını ve destek alacaklarını belirten Köksoy, "Annesini istiyor, kalkıyor 'Sema nerede' diyor, 'Halam ne zaman gelecek' diyor. 'Halan kim' diyorum, 'Pınar' diyor. 'Dede annem değil mi?' diyor bu sefer de. Çocuk bazı şeyleri kafasında planlıyor. 'Dede köye ne zaman gideceğiz' diye soruyor. 'Annen sağlık kurumunda' diyorum, 'O zaman niçin getirmiyorsun' diye soruyor sonra da 'Yok, Sezer karnını kesti, öldü benim annem' diyor. Çocuk ne yaptığını bilmiyor" diye konuştu.

Erdoğan Köksoy, torunu için psikolojik destek alacaklarını ve velayet operasyonlarına başlayacaklarını söyledi.

Çocuğunun gözleri önünde öldürülmüştü Kardeşi dehşeti anlattı: Parmak uçlarına kadar...

'ABLAM ÂMÂYI KÖRÜNE CAN VERDİ'

Hacer Başkaya'nın kız kardeşi Pınar Köksoy da "Her gün bir kadın can veriyordu, bugün de bizimki öldü. Hani derler ya 'Tavuk keser gibi kesti'. Biz sırtında 60 bıçak izini gördük. Adli tıp raporunda parmak uçlarına kadar kesildiğini gördük. Ağırlaştırılmış müebbet bile bizim içimizi gevşetmeyecek; ama istiyoruz. En ağır cezayı, benzerini çeksin istiyoruz. Yeğenim altta bana 'anne' diyor. Ben ona analık yapacağım, en iyisini yapacağım. Benim ablam âmâyı körüne can verdi. Benim ablam can çekişerek öldü" dedi.

Sezer Başkaya'nın Ardahan'da uzman çavuş olarak misyon yaptığı yerdeki komşularıyla konuştuklarını da anlatan Köksoy, "'Siz nasıl bir ailesiniz' dedi. 'Siz o kıza nasıl sürüklettiniz, saç telinden fazla dayak yediğini duyduk biz' dedi. 'Sağlık Kurumuluk etti 3 kere, biz sağlık kurumuna götürdük' dedi" diye konuştu.

Çocuğunun gözleri önünde öldürülmüştü Kardeşi dehşeti anlattı: Parmak uçlarına kadar...

'SEZER'İ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM'

Hacer Başkaya'nın yengesi Sema Köksoy ise "Yalnızca onun çığlıklarını komşuları duydu. 'Kaynanası var' diye söylüyorlar, kaynanası hiç ses etmemiş. Kayınvalidesinden de davacı olacağız zati. Kaynanası neden destek etmedi? Orada 4 yaşında çocuğu var, benim de evladım var. O benim bir evladım oldu. Ona analık da yapacağım. Her şeyi yapacağım, o benim canım oldu. Ben o Sezer'i Allah’a havale ediyorum. En ağır müebbeti istiyoruz. Oradan hiçbir zaman çıkmasın. Hacer ablayı toprak altına koyarken inanamadım. Acısını bir Allah bir de kendi biliyordu. Bize hiçbir şey söylemiyordu. Bunlar bize söylenseydi zati her şeyi yapardık, alırdık Hacer ablayı o katilin elinden" dedi.