Çocuklarının gözleri önünde yaktı, dövdü! Utanmadan mesaj atmış

Çocuklarının gözleri önünde yaktı, dövdü! Utanmadan mesaj atmış

Diyarbakır'da İhsan Müjdeci 40, çocuklarının gözü önünde eşi Meral Müjdeci'ye 38 asabi yağ attı, tencereyle darp etti.  Bedeninde 2'nci derece yanıklar oluşan Meral Müjdeci, Kocaeli’de bulunan…

Hadise, pazar günü Silvan ilçesine bağlı Mescit Mahallesi'nde alana geldi. İhsan Müjdeci iddiaya göre, bir zamandır şiddet uyguladığı, 12 senelik eşi Meral Müjdeci ile kahvaltı yaptıktan sonra mutfağa giderek yumurta yapacağını söyledi. Tencerede kızdırdığı yağı 2 çocuğunun gözünün önünde eşinin üzerine döken İhsan Müjdeci, daha sonra tencereyle de darbetmeye başladı.

Meral Müjdeci'nin bağrışlarını dinleyen komşularının ihbarıyla konuta sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Suratı ve bedeni yanan Müjdeci, ilk müdahalenin ardından sağlık görevlilerince ambulansla sağlık kurumuna götürüldü. İrfan Müjdeci ise polis ekiplerince nezaretine alındı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Müjdeci, çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi. Meral Müjdeci de yanık rehabilitasyonunun ardından sağlık kurumundan taburcu edildi.

Çocuklarının gözleri önünde yaktı, dövdü Utanmadan mesaj atmış

ASABİ YAĞ DÖKTÜKTEN SONRA TENCEREYLE VURMUŞ

Ailesinin yanına Kocaeli’ye gelen Meral Müjdeci, adliyeye giderek boşanma davası açtı. Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nde muhakkak aralıklarla rehabilitasyonu devam edecek olan Müjdeci, eşinin psikolojik meseleleri olduğunu ve kendisine aralıksız şiddet uyguladığını, emelinin kendisini öldürmek olduğunu öne sürdü.

Öldürülme fobisiyle yaşadığını anlatan Müjdeci, "Pazar günü sabah uyandığımızda hiçbir şey yoktu. Hatta sabah kalktığımızda ‘Çocuklar pasta istiyor’ dedi bana. Ben pasta yaptım, kendisi de bahçede börek açtı. Daha sonra çocuklarla ben avluda otururken çocukları yanına çağırdı. 'Neden çağırıyorsun?' diye sorunca da ‘İşim var, yumurta yapıyorum’ dedi. Meğerse o sırada yağı tencerede kızdırıyormuş. ‘Meroş bana bak’ dedi, arkamı döndüğüm anda yağ tenceresini üzerime attı, tam yağı üzerime akıttı sonra da yerden kalkamadan bana tencereyle vurmaya başladı. Ben can havliyle yerden kalkınca komşular pencereden ‘Vurma’ diye haykırıyordu. Çocuklarım bacaklarına sarıldı, ikisini de tekmeledikten sonra bana şiddet uygulamaya devam etti" dedi.

‘SEN NEDEN CAN VERMİYORSUN?’ DİYE BAĞIRMIŞ

Üzerine asabi yağ döküldükten sonra acı içinde yere kaldığını söyleyen Müjdeci, "Bana vururken ‘Sen neden can vermiyorsun?’ diye haykırıyordu. 'Ben ne yaptım?' diye sorunca da beni vurmaya devam etti. Yumruk yemekten gözümde ödem oluşmuş, hekimler onu yanık sanmıştı daha sonra ödem olduğu anlaşıldı. Ortada hiçbir neden yoktu, gayet hoş bir gündü. Hatta ‘Sevinçli bir pazar günü geçireceğiz hep beraber’ demişti bize. Psikolojik meseleleri vardı, rehabilitasyon oluyordu ama son 2 ayda ilaçları yalanladı. ‘Ben iyileştim şayet çılgınsan sen git sağlık kurumuna’ diyordu bana" dedi.

Çocuklarının gözleri önünde yaktı, dövdü Utanmadan mesaj atmış

'10 YAŞINDAKİ OĞLUM SABAHA KADAR BAŞIMDA NÖBET YAKALIYORDU'

Senelerdir eşi tarafından şiddet gördüğünü belirten Meral Müjdeci, 10 yaşındaki oğlunun kendisini gözetmek için sabaha kadar başında nöbet yakaladığını söyleyerek, “Büyük oğlum fobiden sabaha kadar yatamıyordu. Ben odadan çıktığım zaman benim arkamdan Kürtçe küfürler ediyormuş. Oğlum buna tanık olmuş ve bir şeyleri kavramıştı. Yanındayken benim suratıma sövmüyordu, hep arkamdan ediyormuş. Büyük oğlum ben yatarken sabaha kadar oturup benim başımda bekliyordu. Ben işe gittikten sonra uyuyordu. Akşam ben işten geldiğim zaman da ‘Ben senin başında beklerim, sen rahatça yatabilirsin’ diyordu. Ben iş yerimde herkese bu vaziyeti anlatmıştım ama kimse buna inanmamıştı” diye konuştu.

Çocuklarının gözleri önünde yaktı, dövdü Utanmadan mesaj atmış

'MERAL'İM GİDİŞATIN NASIL' DİYE İLETİ ATMIŞ

Eşinin cezaevine sevk edileceği sırada yakınlarını bilgilendirmesi için telefon verildiği sırada kendisine ileti attığını belirten Müjdeci, “Ben sağlık kurumundayken, bu haldeyken, canımla uğraşırken, tekerrür bana ileti attı. ‘Meral'im gidişatın nasıl? Sana kurban olurum, Meroş’um sesini duyayım’ dedi. Ben bu insanın sağlıklı bir insan olduğunu düşünmüyorum ve netlikle cezaevinden çıkmasını istemiyorum. İnsan hoşlandığına kıyıp bu hale getirir mi? Ben ondan kurtulmak istiyorum” dedi.

‘CEZAEVİNDEN ÇIKARSA KESİN ÖLDÜRÜR BENİ’

Eşinin cezaevinden çıktığı zaman kendisini öldürebileceğini söyleyen Meral Müjdeci, "Şu an cezaevinde ve ben dışarı çıkmasını istemiyorum. Çocuklarım için bu kadar acıya katlandım, yandım, dayak yedim ve çocuklarım için yaşamak istiyorum. Lütfen bana destek edin. Ben can vermek istemiyorum. Çocuklarım için yaşamak istiyorum. Cezaevinden çıkarsa artık benim geri dönüşüm yok, kesin öldürür beni. Bana aralıksız ‘Seni televizyona çıkaracağım’ diyordu. Demek ki bunu tasarlıyormuş" diye konuştu.

Çocuklarının gözleri önünde yaktı, dövdü Utanmadan mesaj atmış

Kızını taburcu olmasının ardından birlikte yaşamaları için Kocaeli’ye getiren Zekeriya Keleş ise damadının en ağır cezayı almasını istediğini söyledi. Büyük yeis dinlediğini belirten Keleş, "Kızıma ağır bir biçimde şiddet uyguladı. Bir tencere yağ bir insanın kafasına asla dökülmez. Bu bir caniliktir. Ben bunun cezaevinden çıkmasını asla istemiyorum. Benim 3 kızım ve manili eşim var. Bizlere hasar vermesinden çekiniyorum, o surattan en ağır ceza almasını istiyorum” dedi.