Çok konuşulan davada yeni gelişme... Melek İpek hakkında 'Örselenmiş Kadın Sendromu' başvurusu

Çok konuşulan davada yeni gelişme... Melek İpek hakkında 'Örselenmiş Kadın Sendromu' başvurusu

Antalya'da işkence görüp, kendisini ölümle tehdit eden 12 yıllık eşi Ramazan İpek'i (36) öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Melek İpek (31) hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Melek İpek'in (31)…

ANTALYA'da çıplak bir şekilde eziyet görüp, kendisini ölümle tehdit eden 12 senelik eşi Ramazan İpek'i öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Melek İpek'in (31) avukatları, 'Örselenmiş kadın belirtisi' raporu alınması ile ilgili müracaatta bulundu. Belirtiye bağlı olarak Melek İpek'in manaya ve isteme kabiliyetini kaybettiği ileri sürüldü. İpek'in olayın şokunu hali hazırda atlatamadığı ve hala düşlerinde Ramazan İpek'i gördüğü kaydedildi.

Olay 7 Ocak günü, Antalya'nın Döşemealtı kazasında oldu. Servis sürücülüğü yapan Ramazan İpek ile 12 senelik eşi Melek İpek arasında tartışma çıktı. Ramazan İpek, kıyafetlerini çıkarttığı eşini kelepçe takarak saatlerce dövdü. İşkence ve dayaktan gözleri şişen ve morluk oluşan Melek İpek halsiz kalırken, eşi Ramazan İpek kendisini ve 2 çocuğunu öldüreceğini belirterek sabaha karşı haneden ayrıldı. Birkaç saat sonra haneye dönen Ramazan İpek, karşısında elleri kelepçeli halde av tüfeğiyle bekleyen Melek İpek'i buldu. İkili arasında çıkan itiş kakış esnasında Melek İpek, tüfekle eşini vurup öldürdü, hemen peşinden 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak vaziyeti bildirdi. İhbar üzerine adrese gelen sıhhat ekipleri, Melek İpek'i çıplak durumda elleri kelepçeli buldu. Kelepçeleri açılan Melek İpek'e ambulansta müdahale edildi. Gözaltına alınan Melek İpek, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından gözaltına alındı.

İPEK, BÜYÜK ÇÖKÜNTÜ GEÇİRİYOR

Antalya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Müessesesi'nda tutuklu olan Melek İpek için avukatlarının 'Örselenmiş kadın belirtisi' raporu alınması için savcılığa müracaat yaptıkları öğrenildi. Melek İpek'te, 12 senelik evliliği süresince şiddet müddetine, ağırlığına ve geçmiş tinsel travmalarına bağlı olarak travma sonrası stres bozukluğuyla birlikte devamında 'Örselenmiş kadın büyük çöküntü' rahatsızlığı oluştuğu öne sürüldü. Melek İpek'in, örselenmiş kadın belirtisi hasebiyle manaya ve isteme kabiliyetini kaybettiği ileri sürüldü. İpek'in olayın şokunu atlatamadığı, hala düşlerinde Ramazan İpek'i gördüğü kaydedildi.

'ÖRSELENMİŞ KADIN BELİRTİSİ' NEDİR?

Örselenmiş kadın belirtisi, eşi veya partneri tarafından fiziksel, duygusal veya cinsel istikametten istismara uğramış kadınların tıbbi ve psikolojik vaziyetlerini dile getirmektedir.