Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü! Robert Durst'ün filmlere konu olmuş hikayesi

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü! Robert Durst'ün filmlere konu olmuş hikayesi

New York'un en zengin ailelerinden birinin varisi olarak dünyaya geldi, daha 7 yaşındayken annesinin vefatına şahit oldu. Eşini, en yakın dostunu, komşusunu gözünü kırpmadan öldürdüğü iddia edildi ama

New York'un en büyük emlak krallarından birinin oğlu olarak doğdu, kanlı bir katil olarak can verdi. Bu cümlenin başıyla sonu arasında 78 sene ve uslara soğukkanlılık verecek bir hikaye var: Robert Durst'ün hikayesi.

Eşini, en yakın dostunu ve komşusunu öldürdüğünden şüphelenilen Durst, uzun seneler haktan kaçtıktan sonra nihayet geçtiğimiz Eylül ayında suçlandığı duruşmada kabahatli bulundu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. California'nın Stockton şehrinde cezaevine gönderilen Durst, 10 Ocak sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Hakkındaki hapis kararının hemen ardından Covid-19 virüsü kapan Durst'ün var olan sağlık meseleleri bu sebeple daha da ağırlaşmıştı. Durst'ün avukatı Chip Lewis, vefat haberlerinin ardından Amerika Birleşik Devletleri basınına yaptığı açıklamada, Durst'ün testler için götürüldüğü San Joaquin Hastanesi'nde can verdiğini söyledi. Vefat nedeninin kalp krizi olduğunu belirten Lewis, Durst'ün tam müdahalelere karşın kurtarılamadığını belirtti.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi
Durst'ün 2001'den bir resmi

HAYATI TÜYLER ÜRPERTİCİ AYRINTILARLA DOLU

Durst'ün hikayesi ilk bakışta us almaz detaylarla dolu. 100 milyonluk bir mirasin sahibi olan bu minik tefek adamın, haktan kaçmak için kadın elbiseleri giyip dilsiz numarasına sığındığı da oldu, bir markette çikolataların üzerine işediği gerekçesiyle nezaretine alınıp suçlandığı da...

Eşini hırpalayıp kürtaja zorladığı, bir adamın kafasını kesip akan kanın içinde sakince oturduğu, yazdığı "kadavra anekdotu"yla Los Angeles polisini kafasından vurulmuş bir kadının cesedinin bulunduğu yere yönlendirdiği, Durst hakkında anlatılan tüyler ürpertici ayrıntılar arasında.

Perişan bir halde girdiği tuvalette kendi kendine konuşurken alınan canlı ses kaydında tüm yaptıklarını istemeden de olsa bir bir itiraf etmesi ise muhtemelen en inanılmaz olanı.

EŞİ, EN YAKIN DOSTI, KOMŞUSU…

Durst'ün 40 seneyi aşkın zaman süresince en az 3 kişiyi öldürdüğünden şüpheleniliyor.

Bunların başında 31 Aralık 1982 günü ortadan kaybolan eşi Kathleen Durst geliyor. Kathleen Durst, o gün Güney Salem'da bulunan evlerinde Robert'la müzakere etti ve ardından gizeme kadem bastı. O günden sonra Kathleen Durst'ten haber alabilen olmadı.

İkinci kişi, Robert Durst'ün dostu ve uzun seneler sözcüsü olan Susan Berman'dı. Berman 2000 senesinde Los Angeles'ta Benedict Kanyonu'da bulunan evinde vurulmuş halde bulundu.

Üçüncü kişi olan Morris Black ise 2001 senesinde Durst'ün Texas, Galveston'da bulunan apartman dairesinde, yine silahla vurularak can verdi.

Üç hadisede de savcılar failin Durst olduğuna işaret eden ama kesin olmayan deliller buldu.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi
Durst'ün "kadavra anekdotu"nda bahsi geçen Benedict Kanyonu'ndaki konut burası

İNSANLAR ONU DİLSİZ BİR KADIN SANIYORDU

Bir tek Black'in vefatıyla ilgili bilgiler biraz daha net gibiydi. Eski bir denizci olan 71 yaşındaki Black, Durst'ün Galveston'daki dairesinin karşı komşusuydu. Durst o dairede otururken çevredekilere dilsiz bir kadın numarası yapıyordu.

Bir gece iki adam müzakere etti. Müzakere sırasında Durst 0.22 kalibrelik silahını çekti. İki adam silah için boğuşmaya başladı. Durst'ün anlattığına göre yere düştüler, silah ateş altı, mermi Black'in suratına isabet etti ve vefatına neden oldu.

Durst kurbanın cansız bedenini parçalara ayırıp Galveston Körfezi'ne attı. Cinayet suçlamasıyla nezaretine alındı ancak kefaletle özgür bırakılmasını fırsat bilip kaçmaya başladı.

45 gün süren insan avı sonunda Pennsylvania'da bir markette, tavuklu sandviç çalarken tutuldu. Polisler kiraladığı otomobilde iki silah, 37.000 dolar nakit para, uyuşturucu ve Black'in sürücü belgesini buldu.

2003 senesinde duruşmaya çıkarıldı ve nefs-i müdafaa savunması yaptı. Cesedi ortadan kaldırdığını ardından hikayesine kimsenin inanmayacağını düşünerek paniğe kapıldığını ve kaçmaya başladığını söyledi. Karar salıverilme oldu.

Morris Black'in öldürülmesiyle ilgili davadan bir kare. Durst, Black'i kendini korunmak için öldürdüğünü söyledi ve salıverilme etti.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü! Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi

Morris Black'in öldürülmesiyle ilgili davadan bir kare. Durst, Black'i kendini korunmak için öldürdüğünü söyledi ve salıverilme etti.

1982'DE EŞİ ORTADAN KAYBOLUNCA Amerika Birleşik Devletleri'NİN GÜNDEMİNE OTURDU

Durst bu olaydan çok çok evvel, daha 1982 senesinde eşi ortadan kaybolunca Amerika Birleşik Devletleri’de herkesin tanıdığı ve hiç kimsenin güvenmediği ünlüler kervanına katılmıştı bile.

O senelerde Durst cinayet zanlısı olarak denetlendi, ancak hakkında bir iddianame hazırlanması için yeterli delil bulunamadı.

Ama şüphelenmek için bolca neden vardı: Çift sürekli herkesin gözü önünde müzakere ediyordu, Kathleen vücudundaki morluklar için sık sık tedavi görüyordu, ailesine göre Robert'ın güçüyle bebeğini aldırmak zorunda kalmıştı ve ortadan kaybolmasa birkaç ay içinde tıp fakültesinden mezun olmak üzereydi.

Durst, 8 sene sonra gıyabında eşinden boşandı. Ardından Kathleen Durst kanunen ölü ilan edildi. Ancak bedeni asla bulunamadı.

Ancak Durst'ün hâkim karşısına çıkarılmasını sağlayan ne Black'in öldürülmesi ne de Kathleen'in ortadan kaybolması oldu. Durst, 2000'de alana gelen Berman cinayeti için suçlandı. Böylece zengin bir adamın takma isimler kullanarak sürdürdüğü, birçok kitaba, filme, televizyon dizisine ve yazıya mevzu olmuş uzun kabahat macerası da sona erdi.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi
Durst'ün 2015'ten bir resmi

15 YIL SONRA AÇILAN DAVA KORONAVİRÜSE TAKILDI

Bir gazeteci olan Susan Berman, seneler süresince Durst'ün sözcüsü, ve gazeteciler ile Kathleen'in ailesi ve dostları karşısındaki en güçlü korunucusu olmuştu. Dolayısıyla Berman'ın vefatından 15 sene sonra yeniden açılan soruşturma neticesinde Durst hakkında hazırlanan iddianame kamuoyunun bir kısmını oldukça donakalttı.

Savcılık, Durst'ün Berman'ı silahla vurarak öldürdüğünü öne sürdü. Zira Berman, polislere Kathleen Durst'ün kaybolmasının bir numara olduğunu, kadının Robert Durst tarafından öldürüldüğünü ve cansız bedeninin de yine Durst tarafından ortadan kaldırıldığını söyleyecekti.

Durst, eşinin ortadan kaybolmasında ve Berman'ın öldürülmesinde parmağı olduğu iddialarını hep reddetti. Dahası Berman olayıyla ilgili olarak nezaretine alındıktan sonra 6 sene süresince hâkim karşısına çıkarılmadı. Bu süreçte Los Angeles Şerif Departmanı'na bağlı bir sağlık kuruluşunda nezaretinde yakalanan Durst, yemek borusu kanseri ve beyinde akışkan birikimi nedeniyle ameliyatlar geçirdi.

Senelerce ertelenen duruşma, nihayet 2020 başlarında Los Angeles'ta başladı. Ancak jüri seçimi ve açılış konuşmalarının ardından Mart ayında koronavirüsün pandemi ilan edilmesiyle yeniden erteleme sürecine girildi.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi
Durst'ün 2016'daki hali

DAHA ÖNCEKİ DOSTINA "YA O CAN VERECEKTİ VEYAHUT BEN" DEMİŞ

Bir sonraki mahkeme ancak Mayıs 2021'de yapılabildi. Durst'ün hikayesindeki her şey gibi bu mahkeme de acayibi. Jüri azalari duruşma salonunun dört bir yanına yayılmış, savcılar jüri koltuklarına oturmuş haldeydi. Yargıç dahil herkes ihtiyat olarak maskeliydi.

Duruşma sürecinde hem Durst ailesinin 8 milyar dolarlık emlak imparatorluğunun yöneticisi olan erkek kardeş Douglas Durst, hem de Robert'ın eski dostu Nick Chavin, savcılık şahitleri olarak dinlendi. Chavin, ifadesinde 2014 senesinde New York'ta bir kaldırımda konuşurlarken, Durst'ün Berman'ı öldürdüğünü itiraf ettiğini söyledi. Chavin'in anlattığına göre, Durst, "Ya o ölecekti ya ben. Başka seçeneğim yoktu" demişti.

Savcılık 80 kişiyi şahit olarak çağırdı ve duruşmaya neredeyse 300 adet delil sundu. Ancak en kesin delil Durst'ün kendi laflari oldu. Jüriye Durst'ün geçmişteki konuşmalarının ses kayıtları dinletildi. Bunlar arasında 2015'te nezaretine alındıktan sonra Savcı Destekçisi John Lewin ile olan diyaloğu, cezaevindeyken yaptığı suratlarca telefon konuşması ve bir evraksal üretimcisiyle olan 20 saatlik ziyareti de bulunuyordu.

DURST'Ü TAMAMLAYAN İKİ ZARF OLDU

Üretimciliğini Andrew Jarecki, Marc Smerling ve Zac Stuart-Pontier'ın üstlendiği mevzubahisi evraksal The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst 2015 senesinde HBO kanalında 6 kısım halinde yayınlandı.

2010 senesinde de Ryan Gosling, "All Good Things" Hoş Günler filminde, Durst'ten esinlenilerek yazılan bir şahsiyeti oynadı. Filmde Gosling'in şahsiyetinin, Kirsten Dunst tarafından canlandırılan eşini öldürdüğünden şüpheleniliyordu. All Good Things, Durst'ün Vermont'taki sağlıklı mahsuller marketinin ismiydi.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü! Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi

2010 senesinde de Ryan Gosling, "All Good Things" Hoş Günler filminde, Durst'ten esinlenilerek yazılan bir şahsiyeti oynadı. Filmde Gosling'in şahsiyetinin, Kirsten Dunst tarafından canlandırılan eşini öldürdüğünden şüpheleniliyordu. All Good Things, Durst'ün Vermont'taki sağlıklı mahsuller marketinin ismiydi.

Durst, geçmişte gazeteciler ve film imalcileriyle hiç iş birliği yapmamış olmakla birlikte evraksalin yayınlanmasından sonra Jarecki'yle görüşmeyi kabul etti. 20 saat süren görüşmeler sırasında Durst, Jarecki'ye her ne kadar son kısım yayınlanmadan bir gün evvel Susan Berman cinayeti nedeniyle nezaretine alınmış olsa da "The Jinx"i çok beğendiğini söyledi.

Son görüşmelerinde, Jarecki, Durst'e iki zarf gösterdi. Zarflardan biri 1999'da Durst tarafından Berman'a, diğeri kimliği belirsiz bir kişi tarafından Los Angeles Emniyeti'ne gönderilmişti ve içinde Berman'ın cansız bedeninin nerede olduğunu belirten bir anekdot vardı.

El yazısı uzmanlarına göre iki zarftaki metinler aynı kişiden çıkmıştı. Üstelik iki metinde de Beverly Hills "Beverley" olarak yanılgılı yazılmıştı. Bu yazılar Durst'ün Berman'ı öldürdüğünün kesin delili olarak kabul ediliyordu.

"HEPSİNİ ÖLDÜRDÜM, NATÜREL Kİ"

Görüşme bittikten sonra Durst sarsılmış halde tuvalete gitti. Ancak kablosuz mikrofonunun hali hazırda sarih olduğunun farkında olmadığından bir yandan kendi kendine söyleniyordu. Bu sırada işlediği cinayetlerden bahseden Durst, "Ben ne halt ettim? Hepsini öldürdüm, tabii ki" diyordu. Daha sonra avukatları "kadavra anekdotu"nu Durst'ün yazdığını kabullendi ancak bunun cinayeti Durst'ün işlediğinin değil, Durst'ün cinayetten haberdar olduğunun delili olduğunda ısrar etti.

Savcı Habib A. Balian, davanın kapanış konuşmasında Durst'ün laflarini yineledi: "Ya o ölecekti ya ben. Başka seçeneğim yoktu" ifadelerini kullanan Balian, "Bu her şeyi anlatıyor" dedi.

7,5 saat süren müzakerelerin ardından, jüri 17 Eyül günü Durst'ü birinci derece yani tasarılı cinayetten kabahatli buldu. Ekimde yapılan ceza duruşmasında da Durst, kefaletsiz ömür boyu mapusa mahkûm edildi.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi
Susan Berman'ın gençlik resmi

EŞİYLE ALAKALI DAVADA DA HAREKETLENME OLDU AMA…

Karardan iki gün sonra New York'ta polis müfettişi Joseph C. Becerra, Durst hakkında bir şikâyet müracaatı yaptı. Müracaatta Durst'ün eşinin kaybolmasıyla irtibatlı olarak ikinci derece cinayetle yargılanıyordu. Böylece 1982'den bu yana süren ve ailesini, dostlarını sefil eden "Kathleen Durst'e ne oldu?" sualinin esrarının çözülmesi için bir adım atıldı.

Bu şikayetin ardından resmi iddianamenin gelmesi bekleniyordu. Böylece nihayet 40 sene evvel ortadan kaybolan Kathleen Durst'ün hesabı sorulabilecekti. Ama o sırada Robert Durst çoktan hayatının sonlarına gelmişti. Los Angeles'ta bulunan bir sağlık kuruluşunda, Covid-19 teşhisi sonrası bağlı olduğu solunum cihazı dayanağıyla hayata tutunmaya çalışıyordu.

3 ay sonra Durst hayata gözlerini yumdu.

7 YAŞINDAYKEN ANNESİ CAN VERİNCE DARMADAĞIN OLDU

Peki ağzında gümüş kaşıkla doğan Durst nasıl bir uysal katil oldu? Dilerseniz hikâyenin en başına dönelim...

12 Nisan 1943'te Manhattan'da doğan Robert Alan Durst, Seymour ve Bernice Durst'ün dört çocuğunun en büyüğüydü. Robert doğduğunda, Avusturya muhaciri dedesi Joseph Durst'ün 1927'de kurduğu müteahhitlik imparatorluğunu babası yönetiyordu.

O ve kardeşleri Douglas, Thomas ve Wendy Scarsdale'ın zengin bir mahallesinde gelişti. Ancak bu konforlu çocukluk 1950 senesinde annelerinin vefatıyla ağır yara aldı. Anne Bernice evlerinin çatısından düşmüş veyahut kimilerine göre, atlamıştı.

Bu vefat Durst ailesini paramparça etti. Annesinin vefat anına şahit olan 7 yaşındaki Robert ise darmadağın olmuştu.

Robert ve Douglas çok sık müzakere ediyordu. Bu sebeple babası Robert'ı bir psikiyatri kliniğine gönderdi. Lisedeki Robert dostsuz bir gençti. Mezuniyet seneliğinde yalnızca bir resmi vardı ve herhangi bir ders dışı faaliyetin bahsi geçmiyordu.

Durst 1965'te Lehigh Üniversitesi'nin ekonomi kısmından mezun oldu. Ardından UCLA'de yüksek lisansını yarıda vazgeçti ama bu yarıyılda Susan Berman'la tanıştı. Yazar olmak isteyen Berman Las Vegas'ın tanınmış gangsterlerinden birinin kızıydı.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi
2017 tarihli "The Lost Wife of Robert Durst" filmi Kathleen'in hikayesine odaklanıyordu

KATHLEEN'İ İKİ GÖRÜŞMEDE TAVLAMAYI BAŞARDI

Durst'ü gençlik senelerinde tanıyanlara göre, tutumları hep biraz başına buyruk ve dengesizdi. Bunun en iyi örneği de eşi Kathleen'le olan tanışma süreciydi. Bekarlık soyadıyla Kathleen McCormack, o senelerde Durst ailesine ait binalardan birinde yaşayan bir tıp fakültesi öğrencisiydi. Robert, bu vesileyle tanıştığı Kathleen'i iki defa görüştükten sonra birlikte Vermont eyaletine taşınmaya ikna etmeyi muvaffak oldu. Burada açtıkları "All Good Things" isimli sağlıklı yiyecek mahsulleri marketinin geliriyle kıt kanı geçiniyor, hippiler gibi yaşıyor, Volkswagen Beetle'la geziyorlardı.

Bir sene sonra babası Durst'ün New York'a dönüp aile işine katılmasında ısrarcı oldu. Çift 1973 senesinde evlendiğinde, Kathleen 19 Robert ise 28 yaşındaydı. Dönemin ünlü diskosu Studio 54'da eğleniyor, yelkenliyle Akdeniz'e açılıyor, Tayland'a tatile gidiyorlardı.

MUTLU GÜNLER ÇOK KISA SÜRDÜ

Evlilik 1976 senesinde çatırdamaya başladı. En büyük mesele çocuk meselesiydi. Kathleen çocuk istiyor, Robert bu fikre şiddetle karşı çıkıyordu. Hatta Kathleen'in ailesinin dediğine göre, Robert eşini kürtaja zorlamıştı.

Bağımsızlığını kazanmak isteyen Kathleen evvel hemşirelik mektebine kaydoldu, ardından Bronx'ta bulunan Albert Einstein Tıp Koleji'nde hekimlik eğitimine başladı. 1981 senesinde bir boşanma avukatı yakaladı. Ortadan kaybolmasından kısa bir zaman evvel de bir hastanede eşinin elinden çıktığını söylediği morluklar için tedavi gördü.

New York Times'ın 2017 tarihli bir haberinde, "Bayan Durst kız kardeşine, dostlarına, konuştuğu herkese 'Şayet bana bir şey olursa, bunu Bob'ın yanına bırakmayın' diyordu" ifadeleri yer alıyordu.

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi

İSPAT EKSİKLİĞİNDEN DAVA AÇILAMADI

Eşinin ortadan kaybolduğunu polise 5 gün sonra bildiren Durst, Kathleen'i bir tren istasyonuna götürüp Manhattan trenine bindirdiğini, genç kadının burada mekteple ilgili bir işi olduğunu söyledi. Dediğine göre, ardından konuta dönmüş, komşularla biraz içki içmiş ve Manhattan'daki evlerinde kalan eşiyle telefonda konuşmuştu.

Ancak telefon kayıtlarında evin Güney Salem'dan arandığına dair bir işaret yoktu. Durst aramayı köpeğini gezdirdiği sırada bir ankesörlü telefondan yaptığını iddia etti. Ama en yakın ankesörlü telefon kilometrelerce uzaktaydı ve o gece hava hem çok soğuk hem de yağmurluydu. Komşular da ifadelerinde o akşam Durst'le birlikte içki içtiklerini andırmadıklarını belirtti.

Ama deliller çok güçlü değildi. Zamanla ipuçları eksildi ve olay 16 sene süresince sürüncemede kaldı. Durst kayıp eşini 1990 senesinde boşadı, aile işlerini de 1994'te erkek kardeşi Douglas'a devretti. Senelerce ülkenin bir ucundan ötekisine dolandı durdu. 2000 senesinde Manhattan'lı emlakçı Debrah Lee Charatan ile evlendi. Bu kararını platonik bir mana evliliği olarak açıklamıştı.

1998 senesinde başka bir davadaki bir şüphelinin verdiği bir ipucu, Kathleen Durst'ün kaybolmasına yönelik ilgiyi canlandırdı. Kathleen ortadan kaybolmadan kişisel varlığıyla ilgili evraklari iki dostuna teslim etmiş, bu evraklar çeşitli hırsızlıklarda çalınmıştı. Bu arada Susan Berman'ın, Durst'ün hayatındaki rolünün lafçılıktan fazla olup olmadığı da tartışılıyordu. Müfettiş Becerra ve Westchester Savcısı Jeanine F. Pirro 1982'deki soruşturmayı yeniden açtı.

BERMAN'I SORGULAYACAKLARDI, CESEDİNİ BULDULAR

2000 senesinde Los Angeles polisi Susan Berman'ı sorgulamaya karar verdi. Ancak görüşmenin tasarlandığı tarihten kısa zaman evvel, polisin posta paketine bir zarf erişti. İçinde elle yazılmış bir anekdot vardı ve anekdotta bir kadavradan bahsedilerek bir adres veriliyordu. Berman'ın cansız bedeni bu adreste bulundu. Durst olayla ilgisi olduğunu reddetti. Olayla ilgili nezaretine alınan kimse olmadı.

2006 senesinde Robert, Durst ailesiyle olan son bağını da kopardı. Manhattan'da bulunan 10 gökdelendeki payından 65 milyon dolar karşılığında vazgeçti ve aileye aştığı davada anlaşmaya varıldı. Böylece diğer varlıklarıyla birlikte mirasi 100 milyon dolara erişti. Ayrıca her sene 2 milyon dolar ödeme aldığı bir emanet fonu vardı.

Durst'ün Aralık 2021'de çekilen son resmi

Çok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü! Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesi

Durst'ün Aralık 2021'de çekilen son resmi

"KADERSİZ BİR TIBBİ KAZA"

Ancak Durst'ün yasal problemleri bununla kalmıyordu. 2014 senesinde bir markette çikolata rafının üzerine işediği için hapsedildi. 500 dolar para cezasına çaptırıldı. Avukatı savunmasında olayı "talihsiz bir tıbbi kaza" olarak nitelendirmişti.

2015 senesinde Berman'ı öldürdüğü gerekçesiyle hapsedildikten sonra Durst senelerce gözetim altında sağlık meseleleriyle uğraştı. Bu esnada avukatı Dick DeGuerin ise bir korunma stratejisi geliştiriyordu.

DeGuerin, 2019 senesinde duruşmaya sunduğu açıklamada, Durst'ün "kadavra anekdotu"nu yazdığını doğruluyor ama şöyle diyordu: "Anekdot bu zarfı yollayan kişinin konutta bir ceset bulunduğunu bildiğini göstermekte ama Susan Berman'ı kimin öldürdüğünü göstermemektedir."

The New York Times'ın "Robert Durst, Real Estate Scion Convicted as a Killer, Dies at 78" başlıklı haberinden derlenmiştir.