Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'den ayrılıp AK Parti'ye katılan Nejat Önder'e rozet taktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'den ayrılıp AK Parti'ye katılan Nejat Önder'e rozet taktı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup buluşmasının ardından CHP'den ufalayıp AK Parti'ye katılan Nejat Önder'e rozet taktı. Nejat Önder yaptığı açıklamada…

CHP'de muhtelif kademelerde uzun müddet vazife yapan ve son olarak Çanakkale'de Şehir Genel Meclis Başkanlığı vazifesine seçilen Nejat Önder, bugün tertip edilen merasimle AK Parti'ye katıldı. Önder'e rozetini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHPden ayrılıp AK Partiye katılan Nejat Öndere rozet taktı

Önder'in açıklamaları şöyle:

CHP’de uzun yıllar hizmet vermiş bir dostunuzum. Ama beni bugün AK Parti saflarına getiren, gelmemdeki en büyük etmenlerden bir tanesi, Cumhurbaşkanımızın da talep ettiği gibi, bizim partimizde Atatürk gerekli olduğunda sahip çıkılıyor.

‘Atatürk’ demekten yüksünen üst seviyede partililerimizin artmış olması, PYD ile komşuluğa dahi razı olan Genel Başkan yardımcılarının olmasından dolayı bundan böyle politik hayatıma AK Parti saflarında devam etmemi sağlayacak olan, bu iftiharı yaşatacak olan Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’a, Jülide İskenderoğlu’na, Şehir Başkanımız Naim Makas’a teşekkür ediyorum. Benim de bu saatten sonra AK Parti’nin zaferi için çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.