Cumhurbaşkanı Erdoğan İran’a hareket etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran’a hareket etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran’a geçekleştireceği resmi ziyaret için, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan hareket etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin davetine icabetle, İran’a hakikatleştireceği resmi ziyaret için saat 18.30 sıralarında Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Tahran’a hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanı Dayanakçısı Fuat Oktay ile Ankara Valisi Vasip Şahin uğurladı. Erdoğan’ın birliktesi İran’a giden konvoyda ise Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Bağlantı Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yer aldı.

Erdoğan, İran’daki temasları kapsamında Türkiye- İran Yüksek Seviyeli İşbirliği Konseyi Yedinci Buluşması’na katılacak. Erdoğan ayrıca, Astana formatında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de katılacağı Yedinci Üçlü Zirve Buluşması’na iştirak edecek.