Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı açıkladı! Restoranlarda hazırlık başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı açıkladı! Restoranlarda hazırlık başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Buluşması'nın ardından, 1 Haziran sonrası atılacak bayağılaşma adımlarına ait açıklamalarda bulunmasının ardından yarından itibaren hizmet verecek…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Buluşması’nın ardından Koronavirüs önlemleri kapsamında 49 gündür kapalı olan kafe ve lokantaların yarından itibaren 07.00-21.00 arasında hizmet verebileceğini açıkladı. Ataşehir’de bulunan lokantada, işyeri çalışanları haberin ardından hazırlıklara akşamdan başladı. İşyerlerinde paklik yapmaya başlayan çalışan ve firma müdürü alınan karar sebebiyle mutlu olduklarını söyledi.

"ALLAHIN İZNİYLE BUGÜNLERİ BİR DAHA YAŞAMAYIZ"

Lokanta çalışanı Alpay Baykut, "Takribî 2 aydır kapanma sürecinde kurumumuz kapalıydı. Tezgahlarımız boştu. Kendimiz burada bekliyorduk. Bugün için bu müjdeli habere odaklanmış durumdaydık. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız bize bu müjdeli haberi verdi. Yarından itibaren tekerrürden et tezgahlarımızı, meze dolaplarımızı tamamen doldurup davetlilerimize hijyen kaideleri çerçevesinde iyi bir hizmet vermeye devam edeceğiz allahın izniyle. Lütfen kaidelere uyalım. Allahın İzniyle bugünleri bir daha yaşamayız. İki ay süresince çok büyük güçlükler yaşadık bu son yarıyılda özellikle. Lütfen dikkat edelim. Herkes kaidelere uysun." dedi.

Firma müdürü Ali Büyük ise, "Uzun zamandır beklemiş olduğumuz hoş haber bize erişti. Biz de tüm dostlarımızla paylaştık. Allahın İzniyle yarından itibaren çalışmalarımıza başlayacağız." diye konuştu.