Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak mevkidaşını resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak mevkidaşını resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'i resmi merasimle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak mevkidaşı Tokayev'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı. Karşılama merasiminde, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin ulusal marşları çalındı. Tokayev, merasim kıtasını "Merhaba asker" diyerek selamladı. Kurullarını birbirine ibraz eden Erdoğan ve Tokayev, merdivende Türkiye ve Kazakistan sancakları önünde hatıra resmi sürükletti. Karşılama merasiminin ardından liderler, baş başa ve kurullar arası görüşmeye geçti. Liderler, görüşmelerin ardından uyuşmaların imza merasimine katılacak ve ortak basın buluşması tertip edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak mevkidaşını resmi törenle karşıladı
Merasimde, Cumhurbaşkanı Takviyecisi Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanı Murat Müessese, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak mevkidaşını resmi törenle karşıladı Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Yönetimsel İşler Başkanı Metin Kıratlı, Korunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak mevkidaşını resmi törenle karşıladı