Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun KYK sözlerini tiye aldı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun KYK sözlerini tiye aldı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'daki tarihi zirve dönüşünde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, KYK tertip etmesi sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Ben söyledim yaptı' biçimindeki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İran dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Erdoğan KYK tertip etmesini anımsatarak CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu da tiye aldı. Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

"ONLAR KARŞIMIZDA, ULUSUMUZ YANINDA"

"Türkiye’nin en büyük şanssızlığı, demokrasinin gereği olan bir muhalefete sahip olmadığıdır. Bizde böyle bir muhalefet yok. Batı ülkelerinde, bazı yerlerde muhalefet yeniden bizdeki gibidir ama bir haylisinde kazançlar iktidarlarını desteklerler. Ama bizde böyle bir şey yok. Palavra üzerine heyeti bir siyaset kavrayışı var. Ana muhalefette de öyle, yavru muhalefette de öyle, masanın altındakinde de öyle. Hepsinin şu andaki yapısı bu. Onlar karşımızda ama ulusumuz bizim yanımızda.

KILIÇDAROĞLU'NA YOLLAMA: O SÖYLEDİ BEN YAPTIM!

Cumartesi günü Kayseri’tabir. Toplu açılışlar yapacağım. Kayseri’de sokaklar, alanlar zati gereken yanıtı gerekenlere verecektir. Aynı gün yeniden Kayseri’de büyük bir fabrikada emekçilerle buluşmam olacak. Durmuyoruz, çalışıyoruz. En son Bay Kemal’in KYK ile alakalı söylediklerini duydunuz. Ondan sonra da ben söyledim yaptı noktasına geldi. Hep öyle oldu zati! O söyledi ben de yaptım! gülüşmeler"