Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anneler Günü iletisinde, "Sevgi, emek, özveri, acıma gibi yüce hasletlerin simgeyi olan annelerimizin, Anneler Günü’nü tebrik ediyorum." laflarına yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla bir ileti yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iletisinde şu laflara yer verdi:

''Sevgi, emek, özveri, acıma gibi yüce hasletlerin simgeyi olan annelerimizin, Anneler Günü’nü tebrik ediyorum. Annelere bedeli “cennetin annelerin ayakları altında olduğunu” belirterek gösteren bir uygarlığın üyeleri olarak bizler için annelerimiz müşfik bir barınaktır.

Günlük yaşam çabası içinde annelerin hayır dualarının, en ehemmiyetli efor kaynaklarımızdan biri olduğunu asla unutmamalı, layık oldukları hürmet ve sevgiyi onlardan beceriksiz etmemeliyiz. Başımızın tacı annelerimizden dileğimiz de evlatlarının, ülkemizin, halkımızın üzerinden hayır dualarını ve emeklerini beceriksiz etmemeleridir. Her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden, ömürlerini ailelerine vakfeden annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.''

''OMUZLARINDA DÜNYANIN YÜKÜNÜ, VİCDANINDA EVLADINI TAŞIYANDIR ANNE''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da twitter üzerinden Anneler Günü dolayısı ile bir ileti paylaştı. Emine Erdoğan iletisinde, ''Omuzlarında dünyanın yükünü, vicdanında evladını taşıyandır anne. Öyle ebedidir ki anne vicdanı, her türlü sevgisizliği acımasıyla yenecek efordadır. Analık duygusunu gönülden paydan, dünyayı şefkati ile sarmalamış tüm bayanları en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Bugünün vesilesiyle şehit annelerimizi, onların nazarında evlat acısı ile denenen tüm anneleri minnetle yâd ediyorum. Diyarbakır Anneleri'nin hasretinin en kısa zamanda dinmesini vicdandan diliyorum. Bir çocuğa yuva olan Gözetici Annelerimize şükranlarımı sunuyorum.'' ifadelerini kullandı.