Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'KYK faizi' müjdesi... Çalışmamızı yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'KYK faizi' müjdesi... Çalışmamızı yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saraçhane'de yaptığı konuşmada KYK faiziyle alakalı müjdeyi verdi. Erdoğan, "Biz gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Biz çalışmamızı yapıyoruz, Kabine Buluşmamızdan sonra açıklamamızı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Saraçhane Meydanı'nda "15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programı"nda konuştu. 

"Faizin düşmanı biziz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, talebelerin Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden KYK aldığı borçların faizine ait şunları söyledi:

"BİZ GENÇLERİMİZİ FAİZE KURBAN ETMEYİZ"

"Dünya, politik ve ekonomik krizlerle boğuşurken Türkiye'nin kendini konuşlandırdığı güçlü konumu kabullenmeyenlerden feraset beklenemez. Hiçbir meselemiz çözümsüz değildir .Son zamanlarda Bay Kemal çıkmış üniversiteli geçlerimizin aldıkları burslarla alakalı faiz yükü bindiriyormuşuz. Faizin düşmanı biziz. İlk Kabine buluşmamızda bu mevzuyla alakalı açıklamamızı yapacağız. Biz gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Hatta enflasyona kurban etmeyiz. Biz çalışmamızı yapıyoruz, Kabine Buluşmamızdan sonra açıklamamızı yapacağız."

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da iki gün evvel talebelerin KYK'dan aldığı borçların faizine ait bir açıklama yapmıştı. Bakan Kasapoğlu, "Biz hiçbir zaman gençlerimizi mağdur etmedik. Bununla alakalı uygulamalarımız, çalışmalarımız hazır. Ve ilk kabine buluşması sonrası da Sayın Cumhurbaşkanımız bu mevzuya çevrelice gençlerimizle, kamuoyuyla paylaşacak" demişti.