Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sivas Kongresi mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sivas Kongresi mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her türlü ihtimalsizlik arasında Sivas Kurultayı'nde ortaya konulan istem ve azimle birliğini, beraberliğini muhafaza eden Türk ulusu, İstiklal Mücadelesi'ni başarıyla

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas Kurultayı'nin 102. sene dönümü dolayısıyla ileti yayımladı.

Bağımsızlığı, sancağı ve vatanından asla bırakmayacağını dünyaya duyuru eden kararların alındığı Sivas Kurultayı'nin, Türk ulusu için tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirten Erdoğan, "Her türlü ihtimalsizlik arasında Sivas Kurultayı'nde ortaya konulan istem ve azimle birliğini, beraberliğini muhafaza eden Türk ulusu, İstiklal Mücadelesi'ni başarıyla sonuçlandırmıştır. Biz de bugün her adımımızı Sivas Kurultayı'nde alınan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin esaslarını oluşturan kararlara bağlılık şuuruyla atıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Tarihi şanlı galibiyetlerle dolu Türk ulusunun ekonomik ve politik bağımsızlığından asla ödün vermeden azimle çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Erdoğan, iletisinde şunları kaydoldu:

"Aziz ulusumuzun istemini her şeyin önünde tutarak, ulusal hudutlar içerisindeki vatan toprağının her karışına sahip çıkarak 2023 amaçlarımız ile 2053 ve 2071 vizyonlarımızı reelleştirmek için büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşümüzü emin adımlarla sürdürüyoruz. Sivas Kurultayı’nin 102. sene dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, Kurultay’ye konut sahipliği yapan Sivaslıları ve tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

: İlginize Sürükleyebilir Taliban'a soğuk duş! Resmen kapıyı kapattılar...Çatışmalar şiddetlendi! İşte son durum...İçişleri'nden 81 şehir valiliğine direktif! Dikkat: Pazartesi başlıyor