Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğalgaz müjdesinin ardından siyasilerden peş peşe mesajlar! 'Enerjide yeni bir tarih aralanıyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğalgaz müjdesinin ardından siyasilerden peş peşe mesajlar! 'Enerjide yeni bir tarih aralanıyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günlerdir merakla beklenen müjdeyi duyurdu. Fatih Sondaj Gemisi Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz bulguyu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı doğalgaz müjdesi gündeme damgasını vurdu. Hükümetten ve politiklerden bulgunun ehemmiyetini vurgulayan iletiler geldi. İşte o iletiler:

"ULUSAL ENERJİ HÜCUMUMUZLA HEP DAHA İLERİYE!"

Cumhurbaşkanı Dayanakçısı Fuat Oktay: Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan yüzyıllık hayalimizi yeni bir müjdeyle taçlandırdı! Fatih Sondaj Gemimiz Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 sahasında 135 Milyar m³’lük bir doğalgaz bulguyu yaptı. Böylece Karadeniz'deki toplam gaz bulgumuz 540 Milyar m³’e erişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Karadeniz’de 135 milyar metreküplük yeni bulguyla beraber toplamda 540 milyar metreküp doğalgaz rezerviyle enerjide yeni bir tarih aralanıyor. Ulusal enerji hücumumuzla hep daha ileriye! Ülkemize ve halkımıza hayırlı olsun.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Yerli kaynaklar, ulusal siyasetler; Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye'nin aydınlık geleceği. Katkısı olanlara teşekkürler...

Bağlantı Başkanı Fahrettin Altun: Fatih Sondaj Gemimizin, Sakarya gaz sahası Amasra-1 kuyusundaki 135 milyar metreküplük yeni doğal gaz bulguyu halkımıza ve memleketimize hayırlı olsun. Ülkemizi başta enerji olmak üzere her alanda çok daha ileriye taşımak için var eforumuzla çalışacağız.

"BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE'YE HAYIRLI OLSUN"

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ulusumuzun inancı, duası, sabrı ve yardımıyla çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmeyen Allah'a hamd olsun. 135 milyar m3'lük yeni bulgumuz hayırlı uğurlu olsun. Şimdi yeni bulgular için rota oluşturuluyor.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Sn. Cumhurbaşkanımızın Zonguldak’tan müjdelediği Fatih Sondaj Gemi’mizin Sakarya gaz sahası Amasra-1 kuyusundaki 135 milyar metreküplük doğal gaz bulguyu, ülkemize ve halkımıza hayırlı olsun. Ter döken tüm enerji çalışanlarımıza teşekkürler.

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu: Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Filyos Limanımızın açılışında ülkemize ve halkımıza müjdeyi verdi. Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya gaz sahasında 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz bulguyu yaptı. Büyük ve güçlü Türkiye’ye hayırlı olsun.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan: Fatih Sondaj Gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz bulguyu daha yaptı. Böylece Karadeniz'deki toplam gaz bulgumuz 540 milyar metreküpe erişti.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara