Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı televizyon programındaki saatte '09.05' detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı televizyon programındaki saatte '09.05' detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çankaya Köşkü'nde Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ortak yayınına katıldı, gündeme dair sualleri cevapladı. Televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber ortak yayınında artta duran ve 09.05'i gösteren antika saat dikkat çekti. Bu saatin uzun seneler Çankaya Köşkü'nü ev ve makam olarak kullanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’nam ölüm zamanını simgelediği bilindi.

1921 senesinden itibaren Atatürk tarafından ikametgah olarak kullanılmaya başlanan Çankaya Köşkü, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in ilk senelerinde çok ehemmiyetli vakalara şahitlik eden bir kampüs olarak öğreniliyor. Daha sonra gelen Cumhurbaşkanları tarafından da hem ev hem de makam olarak kullanılan Çankaya Köşkü, şu an Cumhurbaşkanlığına bağlı bir kampüs olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın katıldığı televizyon programındaki saatte 09.05 detayıCUMHURBAŞKANI'NDAN EHEMMİYETLİ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşamki Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ortak yayınında yeni tüzük çalışmaları, salgında banalleşme, terör örgütleriyle gayret ve ekonomideki büyümelere ait sualleri yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetteki cumhurbaşkanı adayı müzakereleriyle alakalı olarak, "Kasvet değişik tarafta. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizi ilgilendirmiyor" ifadelerini kullandı. Erdoğan, ayrıca petrol ve doğalgaz aramalarıyla alakalı olarak bir 'müjde' açıklayacağını belirterek, "Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız. Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yapacağız. Oradan da Kanuni sondaj gemimizle irtibatımızı kuracağız. Oradan açıklamamızı yapacağız" dedi.