Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Afetlerde tatilde gezenler varken biz yatırımları hayata geçiriyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Afetlerde tatilde gezenler varken biz yatırımları hayata geçiriyoruz

Cumhurbaşkanı Destekçisi Fuat Oktay, "Bir tarafta temel atmama merasimleri yapanlar, afetlerde tatilde dolaşanlar varken biz; her alanda ulusun lüzumuna yanıt verecek yatırımları yaşama geçiriyoruz.

Yozgat'ın Sürükleyerek ilçesinde Sürükleyerek Irmağı üzerinde heyeti, Türkiye'nin en büyük sulama emelli 10 barajından birisi olan Sürükleyerek Barajı kenarında yapılan Halk Bahçesi, Suni Rafting Parkuru, Lavanta Bahçesi projeleri ile Doğa ve Spor Festivali'nin açılışı asıllaştırıldı. Merasime Cumhurbaşkanı Destekçisi Fuat Oktay ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci katıldı. Merasimde konuşan Oktay, Lavanta Adasının 250 dönüm arazide 250 bin adet lavanta barındıran bir bahçe olarak bölgede sosyal yaşama, turizme ve işlenen lavanta mahsulleriyle ekonomiye katkı sağlayacağını söyledi. Oktay, Bozok Organize Sanayi Bölgesi'nde Organize Sanayi Bölgesi yükselen yeni yatırımlar olacağını, havalimanı ve süratli trenin yaşama geçmesiyle beraber Sorgun ve Yozgat arasında kalan Bozok Organize Sanayi Bölgesi'nin etraf şehirlerden de yatırım alan ciddi bir cazibe merkezine dönüşeceğini kaydoldu. Oktay, şöyle devam etti:

"Tüm bunlar yalnızca kuruldukları bölgeyi değil, etraf şehirleri de içerecek tesire sahip projeler. Bu çalışmalar eş güdümün, gönül birliğinin ve azminizin neticeyidir. İstenildiğinde, 'kaynaklar, olanaklar kısıtlı' denilen bir bölgenin kendi talihini nasıl değiştirebileceğini gösteren bir model olmuştur burası. Türkiye'nin topyekun kalkınma atağı işte böyle 973 ilçe, 81 şehir, her bir beldede mahallîden kalkınmayla ilerliyor. İhracat rekorlarımız, sihrime sayılarımız, turizm kazançlarımız ve tarımda rekoltemiz ülkemizin dört bir yanından sizler gibi inanmış, azmetmiş ulusumuzun emekleriyle yükseliyor. Bölgesel değişiklikleri ortadan kaldıran, mahallîden kalkınmaya, büyümeye destek vermeye devam edeceğiz. Sürükleyerek'te süratle sağlanan büyümelerin öteki ilçelere de misal olacağına inanıyorum."

'ÜLKEMİZİN KUTLU YÜRÜYÜŞÜNÜ DURDURAMAYACAKLAR'

Dün 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün 6'ncı sene dönümü sebebiyle tertip edilen anma merasimlerine katıldıklarını andırdıran Oktay, şöyle konuştu:

"O gece ilk andan itibaren gayretin içinde yer aldığımız ruhla çalışıyor, ulusal duruş sahibi tüm taraflarla Türkiye ortak paydasında buluşuyoruz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde daha müreffeh bir Türkiye için lüzumlu tüm adımları atıyoruz. Yerli-ulusal teknoloji atılımlarıyla, tarımsal imaliyle, enerji projeleriyle ve altyapı yatırımlarıyla kalkınma saldırımıza efor veriyoruz. 81 şehrimiz ve tüm ilçelerimizde bölgesel ve mahallîden kalkınmayı destekleyerek gelişmeyi sürdürüyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar, ülkemizin kutlu yürüyüşünü durduramadılar, durduramayacaklar. Bir tarafta 15 Temmuz’un müsebbibi kuklalar, var olanı devirmeye çalışırken biz; ülkemizi inşa ve ihya etmeye devam ediyoruz. Bir tarafta temel atmama merasimleri yapanlar, afetlerde tatilde dolaşanlar varken biz; her alanda ulusun lüzumuna yanıt verecek yatırımları yaşama geçiriyoruz. Bir tarafta 6’lı masa zevatı teröre kol kanat gererken, Cumhur İttifakı olarak biz; terörü kaynağında kurutmak için amansız bir çaba veriyoruz. Bölgesel değişiklikleri ortadan kaldırarak Türkiye’nin her köşesini abad etmeye çalışıyoruz. Mahallînin kaynak ve olanaklarını değerlendirerek topyekun kalkınma rotasında sizlerle ilerliyoruz" ifadelerini kullandı. DHA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Afetlerde tatilde gezenler varken biz yatırımları hayata geçiriyoruz