Cüneyt Arkın'ın vefatı dostlarını yasa boğdu! 'Yolda öğrendim yıkıldım'

Cüneyt Arkın'ın vefatı dostlarını yasa boğdu! 'Yolda öğrendim yıkıldım'

Yeşilçam’ın akılda sanatçısı Cüneyt Arkın, kaldırıldığı sağlık kurumunda yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak 85 yaşında yaşamını kaybetti. Akılda oyuncu Cüneyt Arkın'ın ölümü beğenenlerini

Cüneyt Arkın, evinde rahatsızlanarak gece saatlerinde Beşiktaş Ulus’ta bulunan özel bir sağlık kurumuna getirildi. Akılda sanatçının sağlık kurumunda yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını kaybettiği belirtildi.

Akılda oyuncunun ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü adlar büyük ustanın ardından duygularını dile getirdiler...

Hülya Koçyiğit

Sinemanın bana kattığı bedellerden sevgili dostum Cüneyt Arkın’ın ölüm haberi ile derin yeis içindeyim. Türk sineması bir ustasını, bir çınarını daha kaybetti bugün. Sinemamıza büyük izler vazgeçen canım dostum benim, filmlerinle yaşayacaksın kalplerimizde.

Sevgili ailesinin başta olmak üzere hepimizin başı sağ olsun.

Cüneyt Arkının vefatı dostlarını yasa boğdu Yolda öğrendim yıkıldım

Filiz Akın

Sanki içime doğmuş da acı haberi dinlemek, istemiyormuşum gibi televizyonu açmamıştım bu sabah. Hala haberin yarattığı şok tesiriyle konuşamıyorum. Telefonlarım çalıyor durmadan… Öyle trajiğim ki… Hani normal bir belirleme vardır “ O bizim Malkoçoğlu’muz , Dünyayı kurtaran cengaverimizdi filan filan… En kısa haliyle o bizim “Cüneyt Arkın’ımız”dı Azıcık kendime gelince devam ederim…

Cüneyt Arkının vefatı dostlarını yasa boğdu Yolda öğrendim yıkıldım

Orhan Gencebay

Hepimizin başı sağ olsun. Çok değerli bir sanatçıydı, izler vazgeçti ve vazgeçecek. Ödün biriydi. Allah gani gani rahmet eylesin. Çok daha önceki dosttuk. Sonuçta son zamanlarda hastaymış. Vaziyeti iyi değil diye dinliyorduk. Sinemamıza gelen atraksiyonları ile kimsenin yapamayacağı sahneleri yapmıştır. Kendisiyle film de çektik. Bir Hayli anımız var. Çok da hoş şeyler yaşadık. Kıymetini bir hayli nesil iyi öğrenir. Ben bir sanatçı arkadaşı olarak anlatabilirim. Çok da yakışıklı biriydi. Dünya sahasına rahatlıkla çıkabilecekti.

Türker İnanoğlu

32 tane film çektik birlikte. Çok yakındık. Çok üzüldüm. Kendini çok hırpaladı. Kendini çok hırpaladı Cüneyt... Ne diyeceğimi afalladım. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Çocuklarının ve eşinin başı sağ olsun. Kara Murat'ı sürüklerken set arasında top oynarken göğsüne top çarptı. Soluk alamaz hale geldi. Yapay teneffüs yapıldı. Birlikte Roma'da film çektik. Sürekli yurtdışında çalışmalar yaptık. Sürekli birlikteydik. Cüneyt dublör kullanmadan çalışırdı. Eli, kolu her şeyi sakattı. Dinlemezdi. 'Dublör yapar' derdik. 'Yok ya ben yaparım' tasayı. O tıbbiyeden çok iyi dereceyle mezun olmuş bir hekimdi. Sinemaya girdi. Hekimlik yapmayacağını söyledi. Sinemada yürüttü yaşamını. Mukadderatını kendi çizdi. Ne diyebilirim başka? Alkol içiyordu bir ara. Sonra onu da vazgeçti. Makûs bir alışkanlığı yoktu. Çok şaşırdım ben. Ben sinemanın en daha öncekisiyim. Türk sinemasına gelmiş geçmiş en iyi jöndü Cüneyt. Hepsiyle çalıştım. Cüneyt bir numaraydı. Geçenlerle de kalanlarla da. İnsanlar giderken durup Cüneyt'e bakarlardı. Öyle fiziki bir vaziyeti vardı.

Cüneyt Arkının vefatı dostlarını yasa boğdu Yolda öğrendim yıkıldım

Atilla Dorsay 

Şu an bildim çok üzüldüm. O kadar yakışıklı bir adamdı ki Yeşilçam'ın büyük yıldızıydı. Dört Yapraklı Yonca ile filmler çevirdi. Ben en çok onu Türkan Şoray ve Filiz Akın ile olan filmleriyle andırıyorum. Bir stardı, bir star olmanın tam lüzumluluklarını yerine getirdi. Eşine sağdık bir eşti. Aşk filmlerinde de rol aldı, aksiyon filmleriyle tamıyla bir sanatçıydı.

Türk sinemasının acı günü... Cüneyt Arkın için başsağlığı mesajlarıHürriyet LogoHürriyet.com.tr

Serdar Gökhan

Çok ince ve yufka vicdanlı bir insandı. Her şey dilindeydi. Karşılıklı rol yaptığımız zaman daha iyi rol yapma tasasındaydık. Yolda bildim, devrildim. Dilim damağım kurudu. Tekerrür başımız sağ olsun diyorum.

Cüneyt Arkının vefatı dostlarını yasa boğdu Yolda öğrendim yıkıldım

Melek Baykal

Bir yıldız kaydı gitti. Türk sinemasının çok ehemmiyetli bir adını Cüneyt Arkın'ı kaybetmişiz… Yolunuz sarih olsun uyuduğunuz yer incitmesin ailesine sabırlar diliyorum.

Ayla Algan

BEN DE GİDECEĞİM

Çok iyi oyuncuydu. Gençler inceleyip okusunlar. O kadar hoştu ki ama hiçbir zaman hoşluğa yatırım yapmadı. Filmlerinde gider kendi başına sıçrama, zıplama, kılıç... Her şeyi kendi başını bilirdi. hiç dublör kullanmadı. Uçtuysa, düştüyse, kalktıysa bunu hep kendi yaptı. Biz bayram tatili yapardık. O gider çalışırdı. Hollywood'da onun gibi hoş adam yoktu. Cüneyt, Alain Delon'dan daha iyi oyuncuydu. Gizemayla gidiyoruz. O 85 ben 86'yım. Herhalde ben de gideceğim. Ben talebelerime de söylüyorum . Çok beğeniyorsanız bu işi yapın. Şöhret olmak için yapılmaz, bir kere yaparsın sonra seni unuturlar. Yapılacak iş değil. Ne anan kalıyor ne baban, ne çocuğun... Rivayetler çıkıyor seni bozmak için... Ailene gözetirsen yaşarsın. Cüneyt de öyleydi. Ailesine gözetti. Cüneyt ağır emekçiydi. Kendi tekniğini oluşturdu. Kimseye yoksul değildi. Her oyunu oynuyordu. Yarıyıl da oynuyordu, zengin adamını da oynuyordu, cadde çocuğunu da oynuyordu... O hoşlukla. Oğlunu gönderdi bana. 'Kendin mi istiyorsun, baban istiyor' diye mi dedim. 'Azıcık öyle' dedi. 'Yapma oğlum' dedim. 'Cüneyt Arkın'ın oğlusun diye yapma' dedim. Servet konut bark değil, yetiştirdiğin evlattır. Şimdi bunlar genç çocuklara öğretiliyor. O kendi biliyordu. Hep beden çalışması Cüneyt'inki. Çok iyi oyuncuydu.

Hamdi Alkan

Sen benim kahramanımdın. Hep öyle kalacaksın. Filmlerinde güç gidişatta kalanları kurtarmaya geldiğin an, sinema salonunda coşkun bir beğeni kopardı. Seni çıktığın baki yolculuğuna şanslarken, bitmeyen çocuksu coşkum, hürmetim ve baki sevgilerimle alkışlıyorum. Huzur içinde yat.

Derya Baykal

Kalbimizde yerin çok bedelli, güle güle Cüneyt Arkın…

Burçak Evren

Bu hepimiz için büyük şok oldu. Cüneyt Arkın nasıl anlatılır iki sözcükle öğrenemiyorum. Akılda ve eşi bulunmaz bir sanatçıydı. Büyük bir kaybımız var. Tek tek kaybediyoruz. Yeşilçam tarih yazdı tarih oluyor. Bir perdedeki Cüneyt Arkın var bir de perdenin arttaki Cüneyt Arkın var. Yükseldikçe alçalmasını bilen biriydi, içimizden biriydi. Kendine özgü biriydi. Gençlik senelerinde başladığı sinemada iz vazgeçti. Yalnızca hoşlanılmayıp onun filmleri gençlere rol model olmuştur. İyi bir aile babasıydı, çocuklarına çok düşkündü. Sinema için yaratılmış biriydi. Mütevazı ve yakışıklıydı.

Hakan Peker

Türk sinemasının efsane sanatçısı Cüneyt Arkın abimi kaybettik. Tüm beğenenlerine ve ailesine ve dostlarına başsağlığı dilerim. Allah rahmet eylesin asla unutulmayacaksın… Çok üzüldüm

Gül Sunal

Ne yazacağımı öğrenmiyorum…

Fazıl Say

Yeisim büyük.

Işıklar içinde yatsın Cüneyt Arkın.

Sevgiyle, hürmetle teşekkür ediyorum bu ulusa verdiği her şey için.

Armağan Çağlayan

Ömrümden bir yaprak daha azaldı … Güle güle Malkoçoğlu… Güle güle Kara Murat… Güle Güle Dünyayı Kurtaran Adam… Şimdi gelseniz yeniden kalenin ardından , sinema yeniden beğeniye ıslığa boğulsa…… Uyuduğunuz yer incitmesin….

Murat Soydan

Başımız sağ olsun, mekanın cennet olsun.

Cüneyt Arkının vefatı dostlarını yasa boğdu Yolda öğrendim yıkıldım

Celil Nalçakan

Cüneyt Bey bence, sinemamızın en büyük jönüydü… Her zaman da öyle kalacak. Ailesinin ve hepimizin başı sağ olsun. Mekânı cennet olsun.

Ata Demirel

Seni çok beğendik nurlar içinde yat...

Nilgün Belgün

Cüneyt Arkın...
Gençlik senelerimin yakışıklı kahramanı…
Çok trajiğim çok…
Başımız sağ olsun mekanı cennet olsun.

Nebil Özgentürk

Ulusun tasalarını gerektiğinde sinema üretimcilerine zorlatan ama natürel ki Kara Murat gibi Karaoğlan gibi hala çok izlenen kahramanvari filmlerinde de bulunmuş çok özel bir şahsiyetti Cüneyt Arkın. Gerçekten yaşamı bir evraksal mevzusu, onun için de bu kadar konuşuyoruz. Çok güzel bir suratı var Cüneyt Arkın'ın, o yarıyıl sinemamız zati yeni bir jön arıyor. Binlerce başrol oyuncusu var önümüzden geçen, içten söylüyorum inanın bir Cüneyt Arkın efsanesini bulamayabiliriz. O güç şartlarda ulusun kalbine yerleşmiş, biz ülke gibi bir insanı kaybetmiş bulunuyoruz. Cüneyt Arkın'ın yaptığı her şey hadise olur hala, bu insanlar çok büyük bir gayret başlattılar.