Dakikalar içinde gelen kabus! Birlikte son fotoğrafları oldu

Dakikalar içinde gelen kabus! Birlikte son fotoğrafları oldu

Ukrayna'nın Vinnytsia kentinde yürüyüşe çıkan down belirtili dört yaşındaki Liza Dmitrieva ve annesi Irına Rus füzelerinin hedefi oldu. Ajanslara yansıyan görüntülerde, ataktan dakikalar evvel tebessümerek

Rus ordusu dün Vinnytsia kentindeki bir iş merkezini vurdu. Karadeniz'den ateşlenen 7 seyir füzesi ile hedef alınan kent tanınmaz hale kazançken hamlede 20 şahsın yaşamını kaybettiği 90 şahsınsa yaralandığı açıklandı. Yaralılardan 50'sinin gidişatının ağır olduğu bilindi.

RUSYA: NAZİ'LERİ VURDUK

Ukrayna lideri Zelenski atağı 'İnsanlık dışı bir hadise' ve 'sarih bir terör eylemi' diyerek ayıpladı. Zelenski kentte hiçbir askeri hedef olmadığını dikkat toplarken Rusya atağın 'Nazi'lere müteveccih olduğunu iddia etti.

ANNE KIZIN SON FOTOĞRAFI OLDU

En yakın cephe hattından suratlarca km uzakta annesi Irina ile yürüyüşe çıkan down belirtili dört yaşındaki Liza Dmitrieva Ukrayna'da devam eden kanlı savaşın son masum kurbanı oldu.

Dakikalar içinde gelen kabus Birlikte son fotoğrafları oldu
Anne kız kanlı ataktan dakikalar evvel sosyal medyada tebessümerek resimlerini paylaştılar. Resimlerde 4 yaşındaki Liza'nın ittiği pembe bebek otomobili saatler sonra kanlar içerisinde yıkılmış olarak görüntülendi.
Dakikalar içinde gelen kabus Birlikte son fotoğrafları oldu
ANNE YAŞAM SAVAŞI VERİYOR, LİZA YAŞAMINI KAYBETTİ

Rusya'nın fırlattığı seyir füzesi anne kızın yanından geçerek bir bloğa çarptı. Çarpmanın tesiri ile bölen şarapnel parçaları anne kıza isabet etti. 4 yaşındaki Liza hadise yerinde yaşamını kaybetti, anne Irina ise şu an sağlık kurumunda yaşam savaşı veriyor.

Dakikalar içinde gelen kabus Birlikte son fotoğrafları oldu
KORKULARINI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMIŞTI

Anne Irina savaş sebebi ile yaşadıkları fobileri daha evvel sosyal medya hesabından paylaşarak kızına doğum günü partisi tertip etmek istediğini belirtmişti:

"Evvel koronavirüs, daha sonra savaş. İki yıldır Liza için düzgün bir doğum günü partisi ayarlayamadım. Beşinci yaş günü için bir bahtımız olacağını umuyorum! Dilek yakalamaya korkuyorum. Yalnızca sulhu ve her şeyin istediğimiz gibi gittiğini hayal ediyorum."