Dehşet anları ortaya çıktı... Mersin'de şantaj çetesine operasyon!

Dehşet anları ortaya çıktı... Mersin'de şantaj çetesine operasyon!

Mersin'de silahlı kabahat teşkilatına müteveccih işlemde nezaretine alınan 15 zanlıdan 6'sı hapsedildi.

Şehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Gayret Şubesi takımları, tehdit, tefecilik ve şantaj yaptıkları, silah güçüyle tahvil imza attırdıkları ve tahsilatını hakikatleştirdikleri öne sürülen organize kabahat teşkilatının 15 abonesini tutmak için çalışma başlattı.

Takımlar, tanımlanan adreslere tertip ettikleri eş zamanlı işlemde teşkilat elebaşı olduğu öne sürülen İ.B. ile kuşkulular U.Y, T.K, E.E, T.D, A.O.A, E.Ş, F.D, H.K, A.C, D.Ç, L.A, K.T, V.Ç. ve H.A'yı nezaretine aldı.

Dehşet anları ortaya çıktı... Mersinde şantaj çetesine operasyon

Zanlıların adreslerinde 5 silah, av tüfeği ve çok rakamda fişek ele geçirildi.

Kuşkululardan İ.B, E.E, A.O.A, T.D, L.A, D.Ç. ve K.T'nin 2 Mart'ta Anamur ilçesindeki oto galerisinde bir şahsın can verdiği, 2 şahsın yaralandığı silahlı müzakereye karıştıkları ileri sürüldü.

Operasyonlarının adliyeye sevk edilen zanlılardan İ.B, U.Y, T.K, E.E, E,Ş. ve K.T. çıkarıldıkları nöbetçi barış ceza egemenliğince hapsedildi, öbürleri adli hakimiyet koşuluyla hür vazgeçildi.

Öte yandan galerideki silahlı münakaşanın güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı.

Görüntülerde zanlılar ile şirketteki öteki şahısların sohbet ettikten sonra müzakereleri, birbirlerine silahla ateş açmaları, bazı şahısların yaralanması ve kuşkuluların oto galerisinden uzaklaşması yer alıyor.

Dehşet anları ortaya çıktı... Mersinde şantaj çetesine operasyon