Delta varyantı ve 3. dalgaya karşı uzmanlardan uyarı

Delta varyantı ve 3. dalgaya karşı uzmanlardan uyarı

İngiltere'de koronavirüs temkinlerinin 19 Temmuz'da kaldırılacak olması, uzmanların dikkatli olunması çağrılarına yol açtı. İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden Imperial College London,…

Imperial College London'ın yaptığı araştırmaya göre açılmanın yavaş yapılması halinde üçüncü dalganın gelişmesinin önüne geçilebilir.

Koronavirüs salgınını araştıran ve bu mevzuda hükümete önerilerde bulunan bilim heyeti Imperial College COVID-19 Response Team, üçüncü dalganın büyüklüğünün, aşıların delta varyantına karşı ne kadar tesirli olduğu, aşının yaygınlığı gibi faktörlere bağlı olacağını aktardı.

Üç senaryo üzerinde çalışan müessese, 19 Temmuz'da sınırlamaların süratle kaldırılması takdirinde vefatların 9.400'den 115 bin 800 bireye kadar varabileceğini aktardı.

Son dakika... Yüz binlerce koronavirüs hastası için ezber bozan karar... Aşıda yeni dönemSon dakika... Yüz binlerce koronavirüs hastası için ezber bozan karar... Aşıda yeni yarıyıl

Kısıtlamaların yavaş yavaş kaldırılması takdirinde ise sağlık kurumuna uyuyuşların ve vefatların sayısının daha az olacağı belirtildi.

'MASKE TAKMAK VE KONUTTAN ÇALIŞMAK TANIMLAYICI OLACAK'

Araştırmada önümüzdeki iki ay hakkında hipotez yapmanın güç olduğu, bu sayıların yalnızca bir projeksiyon olduğu vurgulandı.

Imperial College London'da epidemiyoloji ve bilgi modelleme uzmanı Prof. Dr. Neil Ferguson, insanların temkin almaya devam etmesi takdirinde üçüncü dalganın daha minik olacağını, ancak gerekli ihtiyatların kaldırılması takdirinde üçüncü dalganın büyük olmasının önüne geçilemeyeceğini aktardı.

: İlginize Sürükleyebilir Aşılamada lüzumluluk olur mu? Bakan Koca’dan delta varyantı açıklamasıKoronanın gizemi onda bulundu... DSÖ 25 yaşındaki bayanı arıyor!Türkiye günlerce bu cinayeti konuştu! Bu sabah düğmeye basıldı

Bunun sağlık kurumuna yatış ve vefat sayılarına nasıl yansıyacağının hipotez edilmesinin ise güç olduğunu belirtti. Uzmanlar, insanların maske takmaya ve konuttan çalışmaya devam etmeleri takdirinde üçüncü dalganın gücünün eksileceğinin de altını çizdi.

Üniversitesinin Kamu Sıhhati kısmından Dr. Marc Baguelin, insanların temkin almaya devam etmesinin dalganın büyüklüğünde ehemmiyetli bir rol oynayacağını aktardı.

Son dakika: Delta kâbusu sürüyor... Hangi aşı Delta varyantından ne kadar koruyor İşte sonuçlarSon dakika: Delta kâbusu sürüyor... Hangi aşı Delta varyantından ne kadar gözetiyor? İşte neticeler

İngiltere'de hükümet, Covid kısıtlamalarının hafifletilmesinde son aşamaya 19 Temmuz'da geçileceğini dün açıkladı. Böylece sosyal temasta neredeyse tüm legal kısıtlamalar kalkmış olacak.

Kapalı kamusal alanlardaki tüm maske takma lüzumluluğu kalkacak.