Demirören Şirketler Grubu'ndan Ali Mahir Başarır hakkında tazminat davası

Demirören Şirketler Grubu'ndan Ali Mahir Başarır hakkında tazminat davası

DEMİRÖREN İŞLETMELER GRUBU, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Muvaffak Olur hakkında bir televizyon programında kötüle kalitesindeki iddiaları bir defa daha yargıya taşıdı.

DEMİRÖREN İŞLETMELER GRUBU ile alakalı kötüleleriyle karalama kampanyasını sürdüren Ali Mahir Muvaffak Olur hakkında kabahat ilanında bulundu, ardından 100.000 TL'lik Yüzbin Türk Lirası manevi tazminat davası açtı.

CHP milletvekili Muvaffak Olur, katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği iddialar, DEMİRÖREN İŞLETMELER GRUBU hakkında maksatlı olarak ticari haysiyeti hırpalamaya müteveccih, hakikat dışı, siyaset etiğinin hudutlarını aşırısı ile aşmaktadır. Kamuoyunda yosunu ve manipülasyon yaratmaya müteveccih bu mesnetsiz iddialar, nesnellikten uzak ve hukuka terslik kapsamaktadır.

Muvaffak Olur, bu gerçek değil iddialar ile DEMİRÖREN İŞLETMELER GRUBU'nun karakter haklarına, ticari haysiyet ve idareyicileri, çalışanları aleyhine infial yaratmak ve hasar verme emeli gütmektedir.

DEMİRÖREN İŞLETMELER GRUBU, sistematik bir biçimde yapılan bu yosunu harekâtı sebebiyle CHP Milletvekili Ali Mahir Muvaffak Olur hakkında 100.000 TL'lik Yüzbin Türk Lirası manevi tazminat davası açtı.