Demirtaş’tan ‘Albayrak’a CV’ açıklaması

Demirtaş’tan ‘Albayrak’a CV’ açıklaması

Sosyal medyada dün yapılan bir paylaşımda Özgür Demirtaş’ın 2012 yılında Gaye Somuncu’ya CV gönderdiği, Somuncu’nun da Demirtaş’ın biyografi ve CV’sini Berat Albayrak’a ilettiği iddia edildi.

Demirtaş, Twitter üzerinden yaptığı izahta, 9 sene önce Türkiye’ye net dönüş yapmadan önce bir arkadaşının kendisinden CV’sini istediğini belirterek, “Bunun da nedeni benim Türkiye’ye kesin dönüş yapıyor olmam ve Türkiye’deki bir hayli reel sektör şirketine ve bankalara (şu anda da olduğu gibi) danışmanlık vermeyi, ihtisas alanım olan konudaki bilgilerimi kullanmayı düşünmem” diye konuştu. Demirtaş, aynı zamanda başka yerlerden de CV’sinin istendiğini kaydetti.

POLİTİKLERE GÖNDERMEDİM

Demirtaş, Somuncu’ya gönderdiği CV’sini “Göndermeyi unuttuğuna” ait notla beraber ilettiğini anımsadarak, “Olaya bakın ki ben göndermeyi dahi unutmuşum! Zira o sırada AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki okulumda işlerim çok yoğunmuş sonra (kusura bakma aklımdan tamami ile çıktı) diye CV’mi göndermişim. O da o sırada bir özel şirketin başında olan Berat Albayrak’a göndermiş. Troller de Demirtaş, Albayrak’dan bakanlık istemiş, iş istemiş diye bağırmaya başlamış” diye konuştu. Hiçbir politiğe dolaysız gönderdiği bir e-mail olmadığını vurgulayan Demirtaş, şöyle devam etti: “Benim CV’im belki 3.000 yere gitmiştir.

Japon devlet bankasına da, Amerikan Merkez bankasına da, Norveç varlık fonuna da, Singapur Nasyonel Üniversitesi’ne de. Bundan daha tabii bir şey de olamaz. Ben CV’mi 300 yere yolladıysam onlarda 10’ar yere yolladıysa, toplamda 3 bin yere gitmiştir. Bunların hepsini benim bilmem de olanaksızdır. Bana ne mutlu ki, dünyanın her türlü üst düzey müessesenine CV’mi gönderecek eğitimdeyim. Veyahut birileri benim CV’mi dünya çapında bir yere gönderdiklerinde, CV’im kuvvetli olduğu için mutlu huzurlu ve özgüvenli olacak vaziyetteyim. Kaldı ki bir insan başarılı ise devlete dahi CV gönderir.”