Deniz salyası Erdek'te de görüldü! Rezervasyon iptalleri var, turizmciler endişeli

Deniz salyası Erdek'te de görüldü! Rezervasyon iptalleri var, turizmciler endişeli

Marmara Denizi’nin kâbusu olan müsilaj Balıkesir’in Erdek ilçesinde de görülüyor. Deniz salyasınden etkilenen turizmciler kaygılı... Şirketçiler, müsilaj sebebiyle rezervasyon iptallerinin asıllaştığını…

Kentin turizm merkezlerinden Erdek ilçesinde şirketçiler, Marmara Denizi’nde görülen ve deniz salyası olarak öğrenilen müsilajın kendilerini de etkilediğini söyledi. Şirketçiler, rezervasyonlarının bir kısmının iptal edildiğini belirtti.

Turizm firmacılarından Seçkin Arslan, müsilajın bölgeleri için negatif bir özellik taşıdığını dile getirerek, “Rezervasyonlarını iptal edenler var. Erdek’i bilen tatilciler gelmeye devam ediyor. Deniz patlıcanı ve midye bir araya gelmesi menedilirse, burası da kendini pakler” dedi.

Deniz salyası Erdekte de görüldü Rezervasyon iptalleri var, turizmciler endişeliBir başka firmacı Recep Eren ise, “Bazı görüntüler var, dip görüntüleri kanalizasyon borusunun ağzından çekiliyor. Azıcık fazla mübalağa etiliyor, ben bu sabah denize girdim” diye konuştu.

Turizmci Gürcan Kanaoğlu da sezonu 1 Haziran’dan itibaren başlayan hakimiyetli banalleşme sürecinin ardından açtıklarını belirterek, “Rezervasyonları kabul etmeye başladık. Pandemi sebebiyle azıcık geç başlayan sezonumuzda müsilaj sebebiyle tatilciler sıkıntılı oluyor. Erdek kıyılarında şu an fazla bir şey yok, insanlar rahatça denize girebiliyorlar. Erdek’te tarihi yapıtlar da bulunuyor. Şu an için temmuz ve ağustos ayları rezervasyonları yolunda gidiyor. Yüzde 3 ile 5 arasında rezervasyon kaybı yaşadık” ifadelerini kullandı.

Tatilcilerse Erdek’i sevdikleri için buraya geldiklerini belirtti.

Deniz salyası Erdekte de görüldü Rezervasyon iptalleri var, turizmciler endişeli