Denize giren iki arkadaştan biri boğuldu, diğeri kayboldu

Denize giren iki arkadaştan biri boğuldu, diğeri kayboldu

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, denize girip, akıntıya kapılan Memik Bozkurt 18 boğuldu, aynı yaştaki dostu Kadir Göktaş ise suda kayboldu.

Vaka, saat 15.30 sıralarında balıkçı sığınağı yakınlarında alana geldi. Dostlar Memik Bozkurt ve Kadir Göktaş, denize girdi. İki genç, bir müddet yüzdükten sonra akıntıya kapıldı. Gençlerin akıntıya kapıldıklarını fark eden etraftakiler, kurtarmak için denize girdi. Bozkurt, baygın halde sudan çıkartılırken, dostu Göktaş ise kayboldu. İhbar üzerine vaka yerine çağrılan sağlık takımı, sudan çıkartılan Bozkurt'un hayatını yitirdiğini tanımladı. Bozkurt'un cansız vücudu, otopsi için morga kaldırılırken, takımların Göktaş'ı bulmak için başlattığı çalışma ise devam ediyor.

Denize giren iki arkadaştan biri boğuldu, diğeri kayboldu

FERAHLAMAK İÇİN GİRDİĞİ GÖLDE BOĞULDU, GERİYE KIYIYA VAZGEÇTİĞİ BİSİKLETİ KALDI

Ayrıca Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde, ferahlamak için göle giren Suriye tebaalı Faysal El Sincar 12, boğuldu. Bahtsız çocuktan geriye kıyıda vazgeçtiği bisikleti kaldı.

Vaka, akşam saatlerinde Yavuz Selim Semtinde alana geldi. Gölbaşı Gölüne giren Suriye tebaalı Faysal El Sincar, bir müddet sonra suda çırpınmaya başladı. Ufak çocuğun çırpındığını görenler, vaziyeti 112 Acil’e bildirdi. İhbarla bölgeye gelen dalgıç polisler, gölde yaptığı aramada ufak Faysal’ın cansız vücuduna erişti. Sudan çıkartılan Faysal El Sincarın cansız vücudu, otopsi yapılmak üzere Gölbaşı Devlet Sağlık Kurumu’ne morguna kaldırıldı.

Öte yandan, bahtsız çocuktan geriye kıyıda vazgeçtiği bisikleti kalırken, hadiseyle alakalı soruşturma başlatıldı.

Denize giren iki arkadaştan biri boğuldu, diğeri kayboldu